faenfr

منشا انتشار بوی نامطبوع در جنوب استان تهران بررسی شد

حضور مسئولانی از معاونت اجرایی ریاست جمهوری، شهرداری تهران و شهرستان ری درمجموعه بازیافت زباله های شهر تهران حضور مسئولانی از معاونت اجرایی ریاست جمهوری، شهرداری تهران و شهرستان ری درمجموعه بازیافت زباله های شهر تهران

منشا انتشار بوی نامطبوع در جنوب استان تهران حد فاصل فرودگاه امام خمینی(ره) تا عوارضی تهران ـ قم با حضور مسئولانی از معاونت اجرایی ریاست جمهوری، شهرداری تهران و شهرستان ری مورد بررسی و ارزیابی قرار گرفت.

به گزارش کلینی نیوز، بررسی میدانی منشا انتشار بوی نامطبوع با حضور محسن بهرامی مشاور معاون اجرایی رئیس جمهوری، حسین جعفری مدیر عامل سازمان مدیریت پسماند شهرداری تهران، محمد رضا مس فروش رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت، سید احمد صفوی شهردار منطقه 20 تهران و هدایت الله جمالی پور فرماندار ویژه شهرستان ری انجام شد.
مسئولان حاضر به بررسی فرآیند بازیافت و تبدیل زباله در مجتمع آرادکوه کهریزک، تصفیه خانه های اسلامشهر و فرودگاه امام خمینی(ره) و همچنین برخی واحدهای صنعتی از جمله دامداری ها و مرغداری های اطراف اتوبان حد فاصل فرودگاه امام خمینی(ره) تا عوارضی تهران ـ قم و میزان انتشار بوی نامطبوع و مشمئزکننده از سوی این مراکز پرداختند.

مشاور معاون اجرایی رئیس جمهوری در نشستی که به همین منظور برگزار شد، رفع آلایندگی از جمله مراکز تولید کننده بوی نامطبوع مدنظر بوده و باید تلاش شود تا با شناسایی این مراکز بوی های نامطبوعی که در سطح منطقه منتشر می شود کنترل شود.
محسن بهرامی بدون اشاره به گلایه های متعدد شهروندان کهریزک  به تولید و انتشار بوی نامطبوع سارمان بازیافت شهرداری تهران در طول سال های گذشته گفت: بوی نامطبوع منتشر شده در مسیر حرکت مهمانان خارجی که از فرودگاه امام خمینی(ره) به سمت تهران بزرگ حرکت می کنند باعث ایجاد ذهنیت منفی در آنان نسبت به کشور در بدو ورود شده و در شان جمهوری اسلامی نیست.

فرماندار ویژه شهرستان ری نیز در این نشست گفت: رئیس جمهوری تاکید ویژه ای برای رفع بوی نامطبوع منطقه کهریزک و حوالی فرودگاه امام خمینی(ره) دارند و بدین منظور جلساتی برگزار شد و مقرر شده است که این مشکل در مدت مشخصی رفع شود.
هدایت الله جمالی پور با بیان اینکه شهرداری تهران برای کمتر شدن بوی ناشی از ذخیره شدن و فراوری زباله های تهران بزرگ و اطراف تلاش زیادی کرده است افزود: به رغم تلاش شهرداری هنوز بوی نامطبوع ساکنان منطقه کهریزک را آزار می دهد.
وی گفت: این بو در مسیر حرکت فرودگاه امام خمینی(ره) باعث ایجاد مشکلاتی شده است ضمن اینکه بر بهداشت و روان مردم منطقه نیز تاثیر نامطلوبی گذاشته است.

مرکز زباله سوزی آراد کوه با تکنولوژی روز دنیا فعال بوده و روزانه در آن 200 تن زباله سوخته و از آن ساعتی 3 مگاوات برق تولید می شود، و روزانه 7 هزار و 500 تن زباله در خطوط پردازش این مرکز قرار می گیرد.

این مورد را ارزیابی کنید
(3 رای‌ها)

نظر دادن

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.

برچسب

شما اینجا هستسد:شهرستان ری-منشا انتشار بوی نامطبوع در جنوب استان تهران بررسی شد