faenfr

یک بام و دو هوای جدای ری از تهران دراستقلال مدیریت شهری

 هدایت الله جمالی پور، معاون استاندار تهران و فرماندار ویژه  شهرستان ری هدایت الله جمالی پور، معاون استاندار تهران و فرماندار ویژه شهرستان ری

فرماندار ویژه شهرستان ری  از یک سو مطالبه به رسمیت شمرده شدن استقلال مدیریت شهری ری است و از سوی دیگر از شورای شهر تهران خواستار انتخاب شهردار مستقل می شود.

به گزارش کلینی نیوز به نقل از روابط عمومی فرمانداری ویژه شهرستان ری، هدایت الله جمالی پور، معاون استاندار تهران و فرماندار ویژه این شهرستان در سخنان خود به‌عنوان سخنران پیش از خطبه‌های نماز جمعه ری گفت: «این دروغ بزرگی است که شهرری درآمدی ندارد، درحالی‌که در سه سال و نیم گذشته، بیش از هزار میلیارد تومان از درآمد این شهر را که از مردمش دریغ می‌شد، به آن برگرداندیم.»

بیشتربخوانید: سالها حق و درآمد مردم ری به تهران ارسال می شد

جمالی پور از نحوه بازگردانی میلیاردها تومان درآمد شهرری توضیحی نداد، فرماندار شهرستان ری بدون در نظر گرفتن ساختار حاکم بر مدیریت شهری فعلی شهرری که منطقه بیست شهرداری است و مصوب وزارت کشور است اظهار داشت : با کمک دولت و سازمان مدیریت، ساختار اداری شهرستان اصلاح شد و مهم‌ترین گام برای اشتغال مردم و توسعه شهر است، برداشته شد.

وی در درخواستی غیرمتعارف و در تعارض با سخنان خود مبنی بر اصلاح ساختار اداری از شورای شهر تهران خواستار انتخاب شهردار مستقل برای ری شد.

گفتنی است  شهرری  از توابع شهر تهران و فاقد شورای شهر می باشد.

فرماندار شهرستان ری با تأکید بر این‌که نمی‌توان شهری با این وسعت و با این قدمت تاریخی را با ساختاری ضعیف اداره کرد، اظهار داشت: «تا پیش‌ازاین بسیاری از اختلافات به دلیل معلوم نبودن محدوده شهرری بود، اما با مشخص شدن مرزهای سرزمینی ری با تهران، شایسته است تا مدیریت شهری آن نیز ارتقا یابد ، زیرا که نمی‌توان ری را که شهری مستقل و مرکز شهرستان ری است را با مدیریتی وابسته و زیر نظر شهری دیگر اداره کرد.

بیشتربخولنید:سوءاستفاده شورای شهر تهران از«ری»

مقاومت چمران: تغییرنام شورای شهر تهران قانونی نیست

با اجرای شدن اصل 100قانون اساسی ، شهر ری و تجریش به شهر تهران پیوست شد

جمالی پور اضافه شدن نام ری با ادامه نام شورای شهر تأکید کرد: شورای شهر پنجم، شورای شهر تهران، ری و تجریش است و این یعنی این‌که اعضای منتخب باید در حل معضلات شهری و نجات ری از این بلبشو و ساختار فرسوده مدیریت شهری اهتمام ویژه داشته باشند.

جمالی پور با اشاره به‌سرعت پیشرفت شهرهایی که قدمت چندانی ندارند و زمانی جزئی از بخش‌های ری بوده‌اند، گفت: «ری، یک شهر صنعتی است که با توجه به وجود کارخانه‌های بسیار حتی توان کمک مالی به شهرهای پیرامونی خویش را دارد اما به این دلیل که ساختار مدیریت شهری وابسته دارد و حریم شهرش موردتعدی شهر مجاور قرارگرفته است، سرعت رشد و پیشرفتش کمتر از شهرهایی هستند که قدمتشان به چند سال می‌رسد. بر همین اساس مطالبه مردم ری مبنی بر انتخاب شهردار مستقل برای این شهر از شورای پنجم، نه‌تنها یک شعار سیاسی نیست بلکه مطالبه‌ای کاملاً بر حق و به‌جاست و باید موردتوجه قرارگرفته و به آن جامه عمل پوشانده شود.

شهرری منطقه بیست  شهرداری تهران محسوب می‌شود و دارای پنج ناحیه شهرداری می باشد.

درسالهای گذشته توسط برخی ازمسئولین شهرستان ری ازسرازیر شدن مشکلات شهر تهران به جنوب تهران گلایه مند بودند، رئوف بخشدار اسبق بخش فشافویه در زمینه انتقال اختصاص 600 هكتار زمین جدید در حسن آباد واقع در جنوب كهریزك برای بهشت زهرا (س) گفته بود: با توسعه بهشت زهرا (س) در این منطقه جز اینكه به مشكلات ما افزوده شود، كار دیگری صورت نخواهد گرفت.وی اظهار داشت: در حال حاضر ما در حسن آباد با كمبود آب كشاورزی، آب شرب، وجود زندان، وجود گاوداریها و دفع سموم و بسیاری مشكلات دیگر مواجه هستیم كه مسوولان باید به این منطقه توجه بیشتری داشته باشند.

وی با بیان اینكه با ایجاد گورستان جدید در این بخش مخالف هستیم، گفت: چرا همه مشكلات و بدبختی ها برای جنوب شهر است.

شهرستان ری براساس تقسیمات کشوری و آنچه در وب سایت رسمی آن  نشان میدهد دارای پنج بخش به نام های مرکزی، کهریزک، فشافویه ،خاوران و قلعه نو می باشد.

بیشتربخوانید:

جدایی ری از تهران از لحاظ مالی به سود شهرداری‌ تهران است

این مورد را ارزیابی کنید
(2 رای‌ها)

نظر دادن

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.

برچسب

شما اینجا هستسد:شهرستان ری-یک بام و دو هوای جدای ری از تهران دراستقلال مدیریت شهری