faenfr

نماینده تهران در مجلس :ری باید شورای شهر مستقل داشته باشد

غلامرضا حیدری نماینده مردم تهران در مجلس غلامرضا حیدری نماینده مردم تهران در مجلس

مدتی پیش تعدادی از نمایندگانی که موافق این موضوع بودند، نامه‌ای در خصوص لزوم و ضرورت جدایی شورای شهرری از تهران به وزیر کشور نوشتیم که هنوز پاسخی دریافت نکرده‌ایم.

به گزارش کلینی نیوز، غلامرضا حیدری نماینده مردم تهران، ری، تجریش، شمیرانات، اسلامشهر و پردیس گفت: «شرایط ری برای جدا شدن شورای شهرش از تهران، شرایط آسانی است، زیرا در حال حاضر در لواسانات، پردیس و اسلامشهر نیز انتخابات شورای شهر برگزار می‌شود و شهردار مستقل دارند. بر همین اساس شهرری نیز می‌تواند دارای شورای شهر و شهردار مستقل باشد.»

بیشتر بخوانیم:

یک بام و دوهوای جدای ری از تهران در استقلال مدیریت شهری

جدایی ری از تهران ازلحاظ مالی به سود شهرداری‌ تهران است

با اجرای شدن اصل 100قانون اساسی ، شهر ری و تجریش به شهر تهران پیوست شد

جمالی پور فرماندار شهرستان ری پیش‌ازاین در نماز جمعه هفته گذشته شهرری اعلام کرده بود ، با مشخص شدن مرزهای سرزمینی ری با تهران، شایسته است تا مدیریت شهری آن نیز ارتقا یابد ، زیرا که نمی‌توان ری را که شهری مستقل و مرکز شهرستان ری است را با مدیریتی وابسته و زیر نظر شهری دیگر اداره کرد.

به گزارش روابط عمومی فرمانداری ویژه شهرستان ری، حیدری از ارسال نامه‌ای توسط جمعی از نمایندگان استان تهران به وزیر کشور خبر داد و اظهار داشت: «هرچند نظرات مختلفی در مورد استقلال شورای شهرری در میان نمایندگان استان تهران مطرح است اما چندی پیش تعدادی از نمایندگانی که موافق این موضوع بودند، نامه‌ای در خصوص لزوم و ضرورت جدایی شورای شهرری از تهران به وزیر کشور نوشتیم که هنوز پاسخی دریافت نکرده‌ایم.»

هدایت الله جمالی سال گذشته اعلام کرده بود ، 30 نفر از نمایندگان مجلس شورای اسلامی با امضای نامه ای از وزیر کشور خواستار تعیین تکلیف شورای اسلامی شهرهای ری و تجریش و جلب اعتماد مردم این شهرها شدند. در نامه‌این نمایندگان که همگی از نمایندگان‌حوزه انتخابیه‌تهران، ری، شمیرانات، اسلامشهر و پردیس هستند، خطاب به وزیر کشور آمده است: به استناد اصل یکصدم قانون اساسی برای پیشبرد برنامه‌های اجتماعی، فرهنگی، آموزشی، اقتصادی، عمرانی، بهداشتی و سایر امور رفاهی در هر روستا، بخش، شهر، شهرستان و استان شورایی به نام شورای روستا، بخش، شهر، شهرستان و مجلس تشکیل می‌شود که اعضای این شورا را مردم همان محل انتخاب می‌کنند. این اصل هم اکنون در کلیه مناطق کشور به جز شهر ری و تجریش اجرا شده است.

گفتنی است:تجریش منطقه یک و شهرری منطقه بیست  شهرداری تهران محسوب می شوند.ازنظر تقسیمات کشوری نیز تابع شهرتهران هستند

حیدری هم چنین گفته: جداسازی شورای شهرری از تهران را یکی از بهترین روش‌ها برای مدیریت منابع شهری برشمرد و افزود:: بر اساس نامه‌ای که برخی نمایندگان استان تهران به وزیر کشور نوشته‌اند، شورای شهرری جدا خواهد شد و طبیعتاً شهردار نیز به‌صورت مستقل انتخاب می‌شود که این منجر به تجمیع مدیریت، مصرف بهینه منابع و صرفه‌جویی در هزینه‌ها می‌شود.

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

نظر دادن

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.

برچسب

شما اینجا هستسد:شهرستان ری-نماینده تهران در مجلس :ری باید شورای شهر مستقل داشته باشد