faenfr

دومین نشست شورای اداری شهرستان ری در سالجاری برگزار شد

دومین نشست شورای اداری شهرستان ری در سالجاری با حضور نمایندگان تهران در مجلس شورای اسلامی، و منتخب مردم تهران، ری و تجریش در پنجمین دوره شورای شهر و فرماندار ویژه شهرستان ری در این شهرستان برگزار شد.

به گزارش کلینی نیوز، فرماندار ویژه شهرستان ری در این جلسه گفت: فرمانداری ویژه شهرستان ری پیرو سیاست های دولت مبنی بر رفع محرومیت در روستاها و جلوگیری از مهاجرت روستاییان و پدیده حاشیه نشینی در شهرهای بزرگ کارهای ارزشمندی را در روستاهای شهرستان ری انجام داده است.
هدایت الله جمالی پور افزود: توسعه و بازسازی راه ها و آسفالت معابر خاک در روستاها ، توجه به بهداست و درمان روستایی، بهسازی معابر و آب شرب روستایی، تهیه و بازنگری طرح های هادی و صدور اسناد مالکیت روستایی از مهمترین اقدامات فرمانداری ویژه شهرستان ری در روستاها می باشد.
وی خاطر نشان کرد: فرمانداری ویژه شهرستان ری در جهت ارتقاء ساختار اداری شهرستان ری گام های خوبی برداشته به زودی شاهد تغییرات در این ساختار خواهیم بود.
خلیل آبادی منتخب مردم تهران، ری و تجریش در پنجمین دوره شورای شهردر شورای اداری شهرستان ری گفت: زباله هایی که به صورت غیر استاندارد در بخش کهریزک شهرستان ری دفن می شوند علاوه بر ایجاد بوی نامطبوع و هوای مسموم برای مردم باعث آلوده شدن منابع خاک و آب های زیرزمینی این بخش شده اند.
وی در ادامه با بیان اینکه مردم شهرستان ری همچنان در حسرت یک پارک مناسب برای اوقات فراغت خود و فرزندانشان هستند بیان داشت: خدمات ارائه شده از سوی شهرداری تهران به شهرری قابل قیاس با شهر تهران نیست و توسعه بزرگراه ها نیز بخاطر تسهیل رفت و آمد مردم تهران به بهشت زهرا(س) است.
خلیل آبادی در ادامه به توسعه 70 هکتاری و دفن روزانه 200 نفر در بهشت زهرا(س) اشاره کرد و افزود: شهرداری تهران به هیچ عنوان به تبعات دفن اموات در شهرستان ری نمی اندیشد و بر توسعه این مکان نیز تاکید دارد.
وی اضافه کرد: شهرستان ری به رغم داشتن فرمانداری ویژه متاسفانه از لحاظ ساختار اداری و مراکز تصمیم گیری جایگاه خوبی ندارد.

سید فرید موسوی نماینده تهران در مجلس شورای اسلامی، با بیان اینکه برخی در گذشته تهران را فقط مناطق شمالی آن می دانستند و فقط رسیدگی به این مناطق در دستور کار خود قرار می دادند یادآور شد: استان تهران در بخش های جنوبی و حاشیه ای خود از محرومیت های فراوانی رنج می برد که باید رفع این محرومیت ها در دستور کار نمایندگان مجلس و دولت قرار گیرد.
وی ادامه داد: شهرستان ری در جنوب تهران یکی از بزرگترین شهرستان های استان تهران است که از بسیاری از استان های کشور پر جمعیت تر می باشد ولی با اینکه درآمد زیادی را به دولت در بخش ارزش افزوده و شهرک های صنعتی می دهد از محرومیت زیادی در حوزه های اجتماعی، اقتصادی و فرهنگی رنج می برد.
موسوی خدمات ارائه شده در دولت یازدهم به مردم شهرستان ری را لازم ولی کافی ندانست و خاطر نشان کرد: مجمع نمایندگان تهران در حوزه های اداری و اجرایی بازنگری ها و باز تعریف های زیادی را برای این شهرستان در نظر گرفته است.

این مورد را ارزیابی کنید
(1 رای)

نظر دادن

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.

برچسب

شما اینجا هستسد:شهرستان ری-دومین نشست شورای اداری شهرستان ری در سالجاری برگزار شد