faenfr

در شهرستان ری برگزارشد:

همایش تجلیل از خبرنگاران استان تهران برگزار شد

  • جمعه, 20 مرداد 1396 ساعت 12:27
  • منتشرشده در شهرري
  • خواندن 1806 دفعه

همایش تجلیل از خبرنگاران شهرستان‌های استان تهران، ١٨ مرداد به مناسبت گرامیداشت مقام خبرنگار در شهرری برگزار شد.

به گزارش کلینی نیوزبه نقل از روابط عمومی اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان ری، در همایش تجلیل از خبرنگاران شهرستان‌های استان تهران، معاون امور مطبوعاتی و اطلاع‌رسانی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان تهران، معاون استاندار تهران و فرماندار ویژه شهرستان ری و ده‌ها خبرنگار از سراسر استان تهران حضور داشتند.

«حسین انتظامی» معاون امور مطبوعاتی و اطلاع‌رسانی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در این همایش بابیان اینکه الگوی مصرف جهانی رسانه عوض‌شده است افزود: سهم و نقش رسانه‌های همگانی سنتی ازجمله رادیو، تلویزیون و مطبوعات روزبه‌روز کمتر می‌شود و جای خود را به شبکه‌های مجازی داده‌اند که این موضوع، یک‌روند جهانی است.

وی با تأکید بر تخصصی شدن رسانه‌ها افزود: رسانه‌ها با رویکرد بین‌المللی، رسانه‌های تخصصی و رسانه‌های محلی امروز فرصت عرض‌اندام داشته و این دوره متعلق به آنان است.

وی گفت: بر اساس آمارها حدود ٢٠ هزار خبرنگار داریم که کمتر از ٨ هزار نفر آن خبرنگار واقعی هستند و بقیه با عناوین دیگری در حوزه خبرنگاری فعالیت دارند.

«برزین ضرغامی» مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان تهران نیز در سخنانی با قدردانی از زحمات بی‌وقفه اصحاب رسانه، گفت: شفافیت سازی یکی از سیاست‌های دولت تدبیر و امید است.

وی بابیان اینکه در ابتدای دولت یازدهم تسهیلات بیمه به ۴ هزار خبرنگار ارائه می‌شد، افزود: اکنون این رقم به ۱۲ هزار خبرنگار رسیده است.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان تهران با اشاره به اینکه شفافیت معیار و شاخص روابط بین مسئولان و خبرنگاران است اظهار داشت: خبرنگاران به‌عنوان رابط صادق میان مردم و دولت هستند که بر مبنای آزادی دسترسی به اطلاعات، مشکلات و نیازها را رصد کرده و منعکس می‌کنند.

ضرغامی درباره امنیت شغلی خبرنگاران، بیان داشت: یکی از مهم‌ترین مسائل در حوزه رسانه تأمین امنیت شغلی و بیمه خبرنگاری است و هدف از ایجاد خانه مطبوعات استان تهران، پیگیری مشکلات صنفی آنان بوده است.

براساس اعلام قبلی وزارت فرهنگ وارشاد اسلامی ایران ، روزنامه نگارانی که از کمیته تخصصی «صدور کارت حرفه‌ای روزنامه نگاری» موفق به دریافت کارت خبرگاری شوند، چنانچه به صورت آزاد، مشغول به فعالیت باشند و بیمه آنان از طریق رسانه‌ای پرداخت نشود در صورت تمایل می توانند از تسهیلات بیمه ای وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی استفاده کنند ، دستورالعمل، شاخص ها، امتیازات، نوع ارزیابی، ترکیب کمیته تخصصی و فهرست دارندگان این کارت در سایت معاونت امور مطبوعاتی و اطلاع رسانی قابل مشاهده است

دراین اعلام درباره خبرنگاران غیر حرفه ای نیاز آمده است :خبرنگارانی که به صورت غیرحرفه‌ای (آماتور) یا پاره وقت با رسانه‌های مختلف همکاری می‌کنند، میتوانند با نام نویسی در صندوق حمایت از هنرمندان، نویسندگان و روزنامه نگاران، درخواست بیمه کنند.

در پایان این مراسم از خبرنگاران و اصحاب رسانه شهرستان‌های استان تهران تجلیل و قدردانی شد.

این مورد را ارزیابی کنید
(1 رای)

نظر دادن

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.

برچسب

شما اینجا هستسد:شهرستان ری-همایش تجلیل از خبرنگاران استان تهران برگزار شد