faenfr

فرماندار ری،خواستار جدایی نمایندگان شهرستان ری از تهران در مجلس شورای اسلامی شد

آئین افتتاحیه پنجمین دوره شوراهای اسلامی شهر و روستای شهرستان ری آئین افتتاحیه پنجمین دوره شوراهای اسلامی شهر و روستای شهرستان ری

فرماندار ویژه ری در آئین افتتاح پنجمین دوره شوراهای اسلامی‌شهر و روستا خواستار جدایی نمایندگان شهرستان ری از تهران در مجلس شورای اسلامی شد.

به گزارش کلینی نیوز، آقای جمالی پورفرماندار ویژه شهرستان ری درآئین افتتاح پنجمین دوره شوراهای اسلامی‌شهر و روستا خواستار جدایی نمایندگان شهرستان ری از تهران در مجلس شورای اسلامی شد.

جمالی پوردرادامه افزود:این خواست مردم شهرستان ری جدی بوده و همه خواهان تحقق آن هستند و ۲نماینده برای این شهرستان باید در نظر گرفته شود.
براساس حوزه‌های انتخاباتی مصوبهٔ ۱۳۵۸ شورای انقلاب این حوزه «تهران و ری و شمیران» نام داشت که این نامگذاری همچنان در سال ۱۳۶۶ نیز تکرار شد، ولی در مرزبندی جدید سال ۱۳۷۴ مجلس چهارم با جدا شدن شهرستان اسلامشهر از شهرستان ری، به «تهران و ری و اسلامشهر و شمیرانات» تغییر نام داد و در سال ۱۳۷۸نیز همین نام برای آن در نظر گرفته شد.

در سال ۱۳۹۱ نیز شهرستان پردیس پس ازجدا شدن قسمتی از بخش مرکزی شهرستان تهران تشکیل شد.

تعداد نمایندگان حوزه «تهران و ری و شمیران» در مجلس شورای اسلامی از آغاز ۳۰ نماینده بوده‌است

بیشتر بخوانیم:

هادی تمهیدی معاون سیاسی فرمانداری و رئیس ستاد انتخابات شهرستان ری نیز در ابتدای مراسم گزارشی از نخوه برگزاری انتخابات در شهرستان ری ارائه داد و گفت: در شهر باقرشهر انتخابات به صورت تمام الکترونیکی برگزار شد که نتایج خوبی داشت.

وی افزود: تعداد ۴۶۸ شعبه اخذ رای برای انتخابات دوازدهمین دوره ریاست جمهوری و پنجمین دوره شوراهای اسلامی شهر و روستا در ۲۹ اردیبهشت برای این شهرستان در نظر گرفته شد و  بیش از ۱۰هزار نفر عوامل اجرایی، بازرسی، نظارت، نیروی انتظامی و کمیته های مختلف با ستاد انتخابات شهرستان ری همکاری داشتند.

تمهیدی به مشارکت ۷۳درصدی مردم ری در انتخابات اشاره کرد و گفت: در بخش کهریزک در دو شهر کهریزک و باقرشهر جمعا ۱۲ منتخب شهری و ۵۴ منتخب روستایی، در بخش حسن آباد فشافویه ۵ منتخب شهری و ۲۳ منتخب روستایی، در بخش خاوران ۴۰ منتخب روستایی، در بخش قلعه نو ۵۴ منتخب روستایی و همچنین در بخش مرکزی ری ۴۶ منتخب روستایی از امروز فعالیت خود را در شورای اسلامی شروع می کنند.

آئین افتتاح پنجمین دوره شوراهای اسلامی‌شهر و روستا حضور محمدحسین مقیمی قائم مقام وزیر کشور، مصطفی کواکبیان نماینده مردم تهران، ری، شمیرنات، اسلامشهر و پردیس درمجلس شورای اسلامی، هدایت الله جمالی پور معاون استاندار تهران و فرماندار ویژه شهرستان ری، حسن خلیل آبادی عضو شورای شهر تهران، ری و تجریش، معاونین فرمانداری، بخشداران، شهرداران، اعضای شورای پنجمین دوره شوراهای شهر و روستای شهرستان ری در سالن اجتماعات فدرک در مجتمع فاطمه الزهرا شهرری برگزار شد.

 

 

این مورد را ارزیابی کنید
(7 رای‌ها)

نظر دادن

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.

برچسب

شما اینجا هستسد:شهرستان ری-فرماندار ری،خواستار جدایی نمایندگان شهرستان ری از تهران در مجلس شورای اسلامی شد