faenfr

فرماندار ویژه شهرستان ری:

عنوان شورای شهر «تهران، ری و تجریش» مر قانون و لارم اجراست

فرمانداری ویژه شهرستان ری :تغییر نام شورای اسلامی شهر تهران ارتباطی به تغییر نام شهر و شهرداری تهران ندارد و نباید این موضوعات را به هم مرتبط کرد فرمانداری ویژه شهرستان ری :تغییر نام شورای اسلامی شهر تهران ارتباطی به تغییر نام شهر و شهرداری تهران ندارد و نباید این موضوعات را به هم مرتبط کرد

فرمانداری ویژه شهرستان ری،تغییر نام شورای اسلامی شهر تهران ارتباطی به تغییر نام شهر و شهرداری تهران ندارد و نباید این موضوعات را به هم مرتبط کرد.

به گزارش کلینی نیوز، هدایت الله جمالی پورفرمانداری ویژه شهرستان ری، در واکنش به اشکالات کمیسیون حقوقی شورای اسلامی شهر تهران در خصوص تغییر نام شورا به تهران، ری و تجریش افزود: در این صورت و با توجه به اشکلات مطرح شده، باید مجلس به موضوع ورود پیدا کرده و قانون مربوط به تغییر این شورا با عنوان شورای اسلامی شهر تهران، ری و تجریش یا تشکیل شورای مستقل را مصوب کند.
وی اظهار کرد: اینکه گفته می شود تغییر نام شورای شهر به تغییر نام شهرداری منتهی می شود و نام شهر تهران برای درج در عنوان شورای اسلامی شهر کافی است، منطقی و درست نیست .
جمالی پور افزود: تغییر نام شورای اسلامی شهر تهران ارتباطی به تغییر نام شهر و شهرداری تهران ندارد و نباید این موضوعات را به هم مرتبط کرد، چون در موضوع تغییر نام شورای شهر قانون مصوب مجلس وجود دارد اما هیچ قانونی در خصوص تغییر نام شهر تهران یا تغییر نام شهرداری تهران وجود ندارد و این دو به حکم قانون با همین نام ایجاد شده اند و در این خصوص هم کسی ادعای ندارد.
جمالی پور با ابراز تاسف از اینکه برخی اعضای شورای شهر تهران این روزها مطالبی را بیان می کنند که با روح قانون تناسب ندارد افزود: بحث تغییر نام شورای شهر ارتباطی به مطالبات فردی و یا برخواسته از نظر شخصی افراد ارتباطی ندارد، بلکه حکم قانون است.

بیشتر بخوانیم:

یک بام و دوهوای جدای ری از تهران در استقلال مدیریت شهری

جدایی ری از تهران ازلحاظ مالی به سود شهرداری‌ تهران است

با اجرای شدن اصل 100قانون اساسی ، شهر ری و تجریش به شهر تهران پیوست شد

شهر ری ازتوابع شهرستان تهران است، در منطقه بیست شهرداری تهران  قرار دارد، بدلیل استقرار دستگاههای اجرایی شهرستان ری دراین شهر، کلیه قوانین شهر تهران حاکم براین شهر است.

وی گفت: متاسفانه در دوره چهارم شورای شهر تهران برخی اعضا از جمله رییس شورا با برداشت های فردی در مقابل اجرای این قانون و تغییر نام به شورای اسلامی شهر تهران، ری و تجریش مقاومت کردند.
جمالی پور اظهار کرد: همه اعضای منتخب شورای پنجم درهنگام ثبت نام درانتخابات در فرمی که عنوان آن شورای شهر تهران ، ری و تجریش بود، ثبت نام و ذیل آن را امضاء کردند.
فرماندار  شهرستان ری  درمزیت اجرایی شدن اصل 100قانون اساسی گفته بود: ضرورت رسیدگی به مشکلات، تلاش برای آبادانی و گستردگی شهرستان های شمال و جنوب تهران، مسئولان این مناطق را بر آن داشت تا برای احقاق حق مردم این دو شهرستان و اجرایی شدن تبصره مصوب مجلس و اصل یکصدم قانون اساسی، تلاشی مضاعف کنند.
به گزارش ایرنا، با آغاز فعالیت دوره پنجم شورا و براساس تاکید محسن هاشمی رییس شورا، از عنوان شورای اسلامی شهر تهران، ری و تجریش استفاده می شود.
تجریش منطقه یک و شهرری منطقه بیست  شهرداری تهران محسوب می شوند.ازنظر تقسیمات کشوری نیز تابع شهرتهران هستند.

شهرداری کهریزک بودجه مناسبی برای ساخت یا تجهیز مراکز درمانی ندارد

گفتنی است شهرستان ری فاقد مراکز پزشکی ودرمانی در بخش های تابعه خود است و هزینه های درمانی آن در دو بیمارستان فیروزآبادی و شهدای هفتم  شهر ری از توابع شهر تهران تیر مصزف می شود.

به تازگی عملیات کلنگ زنی بیمارستان درکهریزک، شهردار کهریزک گفته بود: با توجه به ضوابط و اعتبارات موجود، شهرداری کهریزک بودجه مناسبی برای ساخت یا تجهیز مراکز درمانی ندارد.

بخش فشافویه با جمعیت رسمی بیش از پنجاه هزارنفراز توابع شهرستان ری درفا صله 40 کیلمتری  فاقد بیمارستان ومرکز درمانی است

بزرگترین شهرک صنعتی  خاورمیانه شمس آباد و فرودگاه بین المللی امام خمینی (ره) دراین بخش واقع شده است

این مورد را ارزیابی کنید
(1 رای)

نظر دادن

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.

برچسب

شما اینجا هستسد:شهرستان ری-عنوان شورای شهر «تهران، ری و تجریش» مر قانون و لارم اجراست