faenfr

فرماندار ری:

مسئولان وضعیت شورای شهر ری و شمیرانات را تعیین تکلیف کنند

شورای اداری شهرستان ری شورای اداری شهرستان ری

فرماندار ری خواستار تعیین تکلیف شورای شهر ری و شمیرانات توسط مسئولان وزارت کشور و شورای شهر تهران شد.

به گزارش کلینی نیوز، هدایت الله جمالی پور ظهر دوشنبه در جلسه شورای اداری این شهرستان طی سخنانی ضمن اعتراض به عدم افزودن نام ری و شمیرانات به انتهای شورای اسلامی شهر تهران، گفت: اگر این شورا مخصوص شهر تهران است، باید ری شورای شهر مستقل داشته باشد، همه شهروندان طبق قانون حق دارند، که شورا داشته باشند.

وی ضمن تقدیر از نمایندگان مجلس شورای اسلامی برای تذکر به وزیر کشور در خصوص افزودن نام ری و شمیرانات به انتهای شورای اسلامی شهر تهران گفت: اگر شورای شهر متعلق به تهران است، مردم ری با ۴۷۰ هزار نفر جمعیت حق دارند، یک شورای شهر مستقل داشته باشند، ما از استاندارتهران، به عنوان قائم مقام شورا در خواست داریم که مجددا با برگزاری انتخابات میان دوره ، هم زمان با انتخابات مجلس شورای اسلامی، برای ری شورای اسلامی مستقل برقرار کنند.

سخنگوی شورای شهر تهران، ری و تجریش:نام شورای شهر تهران تغییر نمی کند

فرماندار ویژه شهرستان ری:عنوان شورای شهر «تهران، ری و تجریش» مر قانون و لارم اجراست

فرماندار ری،خواستار جدایی نمایندگان شهرستان ری از تهران در مجلس شورای اسلامی شد

نماینده تهران در مجلس :ری باید شورای شهر مستقل داشته باشد

یک بام و دو هوای جدای ری از تهران دراستقلال مدیریت شهرییک بام و دو هوای جدای ری از تهران دراستقلال مدیریت شهری

با اجرای شدن اصل 100قانون اساسی ، شهر ری و تجریش به شهر تهران پیوست شد

جدایی ری از تهران از لحاظ مالی به سود شهرداری‌ تهران استجدایی ری از تهران از لحاظ مالی به سود شهرداری‌ تهران است

در هفته گذشته سخنگوی شورای شهر تهران، ری و تجریش گفته بود: در کمیسیون حقوقی شورای شهر در این خصوص بحث شده است و یکسری مستندات قانونی نیز در این باره احصاء کرده‌ایم. در کمیسیون حقوقی شورای شهر به این جمع‌بندی رسیدیم که شورای شهر تهران باقی بماند و حوزه انتخابیه تهران، ری و تجریش اضافه شود.

اعطا هم چنین گفته بود: هنوز نظر کمیسیون حقوقی شورای شهر تهران به صحن شورا ارائه نشده است و باید در صحن شورا این نظر به تصویب برسد.اگر نظر کمیسیون حقوقی شورا با عنوان شورای شهر تهران( حوزه انتخابیه تهران، ری و تجریش) در صحن علنی به تصویب برسد دیگر نیاز به تغییر نام شورا نیست و در سربرگ‌ها لحاظ می‌شود.

فرماندار ویژه ری ضمن تقدیر از خلیل آبادی برای دفاع از حقوق مردم ری در جلسه شورای شهر تهران، گفت: این عضو شورای شهر تهران اعلام کرد، که اگر نام ری و تجریش به ادامه نام این شورا اضافه نشود، استعفا خواهد داد، انتظار ما از عزیزان شورای شهر، تمکین به قانون و اصلاح نام، سر برگ و سر درب شورای اسلامی است.

وی گفت: از رییس شورا، هیات رییسه و اعضای شورا توقع داریم که این اقدام را انجام دهند تا موضوع به خوبی مدیریت شود.

شهرری منطقه بیست شهرداری تهران و از توابع شهر تهران است، فرمانداری شهرستان ری در این منطقه قراردارد، این منطقه دارای دوبیمارستان است، شهرستان ری فاقد هرگونه بیمارستان وکلینک خدمات درمانی است.

این مورد را ارزیابی کنید
(1 رای)

نظر دادن

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.

برچسب

شما اینجا هستسد:شهرستان ری-مسئولان وضعیت شورای شهر ری و شمیرانات را تعیین تکلیف کنند