faenfr

صدها فقره پرونده قاچاق کالا و ارز در ری مختومه شد

همواره کالا و ارز قاچاق در حجم زیاد در شهرستان ری با دارا بودن یکهزار انبار و فرودگاه بین المللی امام خمینی (ره) کشف می شود.

به گزارش کلینی نیوز، رییس اداره تعزیرات حکومتی شهرستان ری گفت: از ابتدای سال گذشته تاکنون از 365 فقره پرونده در حوزه قاچاق کالا و ارز در این شهرستان، 362 فقره پرونده رسیدگی و مختومه شد.

علی کمالی نیا روز چهارشنبه در گفت و گو با ایرنا ارزش ریالی این پرونده ها را 342 میلیارد و 274 میلیون ریال ذکر کرد و افزود: این میزان نسبت به سال گذشته از نظر تعداد پرونده افزایش یافته است.
وی اظهار کرد: بیش از 99 درصد از مجموع پرونده های قاچاق کالا و ارز در این شهرستان، حکم محکومیت صادر شده است.
وی عمده کالاهای قاچاق را پوشاک، کفش، نوشیدنی های غیرمجاز، یخچال، کولر گازی و غیره عنوان کرد.
کمالی نیا از کشف بزرگترین محموله قاچاق ارز کشور در سال گذشته نیز خبر داد و گفت: ماموران انتظامی فرودگاه امام خمینی (ره) در آذرماه سال گذشته محموله ای شامل 180 هزار یورو، 19 هزار دلار و 10 هزار پوند را کشف کردند.
وی تصریح کرد: این پرونده برای رسیدگی بیشتر به شعبه اول تعزیرات حکومتی ری ارجاع داده شد که بعد از بررسی این پرونده، متهمان به پرداخت جریمه 10 میلیارد و 800 میلیون ریال محکوم شدند.
به گزارش ایرنا، همواره کالا و ارز قاچاق در حجم زیاد در شهرستان ری با دارا بودن یکهزار انبار و فرودگاه بین المللی امام خمینی (ره) کشف می شود.

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

نظر دادن

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.

برچسب

شما اینجا هستسد:شهرستان ری-صدها فقره پرونده قاچاق کالا و ارز در ری مختومه شد