faenfr

افتتاح نمایشگاه قرآن کریم شهرستان ری در باقر شهر

نمایشگاه قرآن کریم شهرستان ری، سوم خرداد ماه جاری با حضور جمعی از مسئولان و هنرمندان ،هم زمان با سالروز آزادسازی خرمشهر در بوستان عطر سیب باقرشهر افتتاح شد.

به گزارش کلینی نیوز، «سید محمد موسوی» رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان ری در سخنانی، هدف از برگزاری این نمایشگاه را افزایش انس والفت مردم با قرآن کریم دانست و افزود: یقیناً گام بعدی پس از تحقق این مهم باید عمل به قرآن کریم را ترویج نمائیم.

وی افزود: سبک زندگی ایرانی و اسلامی که مورد تاکید مقام معظم رهبری است، برگرفته از راهنمایی و دستورات قرآن است و در واقع عمل به دستورات قرآن کریم، اصلی ترین موضوع و هدف ما از برگزاری نمایشگاه قرآن کریم بوده است.

رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان ری با بیان اینکه نمایشگاه های قرآن هر ساله در یکی از بخش های تابعه شهرستان ری برگزار می شود، یادآور شد: یکی از برکات ماه مبارک رمضان، آشنایی مردم با مفاهیم قرآن با زبان فرهنگ و هنر است.

«سیده فاطمه ذوالقدر » نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات، اسلامشهر و پردیس، در مجلس شورای اسلامی ضمن حضور در آیین گشایش این نمایشگاه اظهار داشت: یقینا برنامه های قرآنی و انرژی معنوی برخواسته از آن بر آحاد جامعه موثر است.

وی با بیان اینکه توجه به ظاهر و غفلت از محتوای قرآنی، بزرگ‌ترین دلیل دور شدن جامعه از فضای قرآنی است، اظهار داشت: یکی از دلایل کم‌توجهی به قرآن، کم‌کاری خانواده‌ها و نهادهای آموزشی و فرهنگی است، چرا که برخی فرهنگ‌سازی‌ها برای کودکان باید مستقیماً توسط والدین و سپس مسئولین قرآنی و نهادهای آموزشی صورت پذیرد.

عضو کمیسیون فرهنگی مجلس با بیان اینکه باور و اعتقاد راستین به قرآن، روح و معنویت الهی را در دل و جان زنده نگه می‌دارد خاطرنشان کرد: باور حقیقی به رهنمودهای این کتاب آسمانی که در طول قرن‌ها از هرگونه تحریفی مصون مانده است می‌تواند در روزگار پرتلاطم امروز جهان بسیار راهگشا باشد.

نائب رئیس فراکسیون قرآن و عترت در مجلس  افزود: بحث و بررسی در خصوص اعتبارات حوزه قرآنی در دستور کار قرار دارد و امیدوارم با برنامه های تاثیرگذار، بتوانیم وظیفه و خدمت خود را به ساحت قرآن کریم به خوبی انجام دهیم.

نمایشگاه قرآن کریم باقرشهر دارای بخش های آثار هنری، آثار مکتوب، نمایشگاه و فروشگاه کتاب با ٥٠ درصد تخفیف، عفاف و حجاب، کودک، مسابقات و برنامه های سرگرمی، دستاوردهای موسسات قرآنی، کارآفرینی روستائیان، است.

نمایشگاه قرآن کریم شهرستان ری، سوم تا نهم خرداد ماه جاری از ساعت ١٨ تا ٢٢ در بوستان عطر سیب واقع در شهرری، باقر شهر، خیابان ٢٤ متری طالقانی، میدان فاتحی، خیابان ٢٢ بهمن شمالی پذیرای بازدید کنندگان خواهد بود.

این نمایشگاه به همت حوزه فرهنگی اجتماعی شهرداری باقرشهر، اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان ری، اداره تبلیغات اسلامی شهرستان ری، هیئت رزمندگان اسلام باقر شهر و دهیاری قمصر بر برگزارشده است.

گفتنی است اولین نمایشگاه قرانی شهرستان ری  سال گذشته دز حسن آباد فشاقفویه به همت اداره فزهنگ وارشاد اسلامی شهرستان ری برگزارشد.

این مورد را ارزیابی کنید
(1 رای)

نظر دادن

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.

برچسب

شما اینجا هستسد:شهرستان ری-افتتاح نمایشگاه قرآن کریم شهرستان ری در باقر شهر