faenfr

دادگستری ری با کمبود دادرس و کارمند مواجه است

رسول جلالی ، رئیس دادگستری شهرستان ری رسول جلالی ، رئیس دادگستری شهرستان ری

رئیس دادگستری شهرستان ری گفت: دادگستری این شهرستان با کمبود دادرس و کارمند مواجه است و در صدد جذب نیروهای مورد نیاز هستیم.

به گزارش کلینی نیوز، رسول جلالی روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا با بیان اینکه در حال حاضر 6 شعبه کیفری در شهرستان ری فعال است، اظهار داشت: سه دادرس در محاکم قضایی و سه دادرس در اجرای احکام مورد نیاز است که در صورت رفع این نیازها پرونده ها با سرعت بیشتری رسیدگی می شود.
وی با بیان اینکه پرونده های وارده و موجودی در دادگستری ری امسال افزایش یافته است، تصریح کرد: هر شعبه کیفری امسال بالغ بر 500 فقره پرونده را رسیدگی کرده که رقم قابل توجهی است.
جلالی یادآور شد: به هر میزان تعداد نیروی انسانی و قضات افزایش یابد، رسیدگی به پرونده نیز در کمترین زمان و با سرعت بیشتری انجام می شود.
وی با اشاره به اینکه هم اکنون 22 قاضی در دادگستری و 30 قاضی در دادسرای ری فعالیت می کنند، عنوان کرد: در دادسرا و دادگاه کمبود دادیار و بازپرس وجود دارد که این موضوع مشکلاتی را در روند رسیدگی به پرونده ها ایجاد کرده است.
رئیس دادگستری شهرستان ری افزود: 9 شعبه حقوقی در شهرری وجود دارد که از این تعداد چهار مورد آن مربوط به حوزه خانواده است.
وی گفت: در صورت تامین نیروی مورد نیاز، حجم پرونده های قضایی نیز کاهش پیدا می کند و رسیدگی نیز با دقت بیشتری انجام می شود.
جلالی اظهار داشت: ایجاد فضایی مناسب در دادگاه موجب می شود تا متهم و شاکی بدون استرس و در آرامش مطالب خود را برای قاضی عنوان کرده و قاضی هم با دقت بیشتری در مورد پرونده تصمیم گیری کند.

این مورد را ارزیابی کنید
(1 رای)

نظر دادن

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.

برچسب

شما اینجا هستسد:شهرستان ری-دادگستری ری با کمبود دادرس و کارمند مواجه است