faenfr

تبلیغ وقف در سخنرانی های امامان جماعت کمرنگ شده است

حجت‌الاسلام مرتضی صادقی رئیس اداره اوقاف شهرستان ری حجت‌الاسلام مرتضی صادقی رئیس اداره اوقاف شهرستان ری

رئیس اداره اوقاف شهرستان ری در نشست تخصصی وقف با روحانیون اظهارداشت: بیان و تبلیغ وقف در سخنرانی های امامان جماعت کمرنگ شده است.

به گزارش کلینی نیوزبه نقل از خبرگزاری ایرنا، حجت‌الاسلام مرتضی صادقی رئیس اداره اوقاف شهرستان ری در نشست تخصصی وقف ضمن اعلام این مطلب افزود:ائمه جماعات باید هر روز در کنار بیان مسائل شرعی، سنت حسنه وقف را نیز در مساجد برای مردم بیان کنند و احادیث موجود در این حوزه را برای مردم تبیین نمایند.
وی اظهار داشت: وقف یکی از مصادیق ماندگار خیرات، صدقه، انفاق و احسان است که نه ‌تنها از بین نمی‌ رود، بلکه مستمر است و قابل دخل و تصرف نیست.
صادقی یادآرو شد: امامان جماعت شهرستان ری باید مردم را به سمت وقف های جدید از جمله سهیم شدن در ساخت بیمارستان سرطانی شهرستان، ایجاد اشتغال برای جوانان، تامین هزینه های بیماران صعب العلاج و کمک به ازدواج جوانان سوق دهند.
وی در ادامه به سهمیه بالای مبلغان دینی شهرستان ری اشاره کرد و گفت: مبلغان دینی با همکاری آموزش و پرورش باید به سمت مدارس و دانش آموزان هدایت شوند و ساعات خاصی را در بقاع متبرک حضور داشته باشند.
صادقی ادامه داد: حضور مبلغان دینی در مدارس باعث توسعه ارزش های اسلامی در میان دانش آموزان و نسل جدید کشور می شود.

رئیس اداره اوقاف و امور خیریه شهرستان ری  در نمازجمعه هفته گذشته شهرستان ری  به ساخت بیمارستان 500 تخته روحانی نژاد ویژه افراد سرطانی در ضلع شرقی حرم اشاره کرد و گفت: فاز اول این طرح عمرانی که شامل درمانگاه می شود در مرحله گودبرداری است.
وی در ادامه داد: بیمارستان روحانی نژاد در زمینی به مساحت 14 هزار متر مربع و زیر بنای 30 هزار متر مربعی با اعتبار 900 میلیارد ریال در حال ساخت است که از تمامی شهروندان درخواست می شود در روند ساخت این بیمارستان ویژه بیماران سرطانی مشارکت حداکثر داشته باشند.

گفتنی است ، شهرستان ری (به مرکزیت شهرری) با جمعیتی بیش از یک میلیون و 400 هزار نفر در جنوب استان تهران واقع شده که دارای  چهار بخش مرکزی، کهریزک، فشاپویه، خاوران و قلعه نو است .

بخش های کهریزک، فشاپویه، خاوران و قلعه نو، فاقد  کلینک درمانی  وبیمارستان  می باشند.

 

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

نظر دادن

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.

برچسب

شما اینجا هستسد:شهرستان ری-تبلیغ وقف در سخنرانی های امامان جماعت کمرنگ شده است