faenfr

طرح گفتمان مهدویت در 40 مدرسه شهرستان ری برگزار می شود

حجت الاسلام علی کنگرلو رییس اداره تبلیغات اسلامی شهرستان ری حجت الاسلام علی کنگرلو رییس اداره تبلیغات اسلامی شهرستان ری ایرنا

رییس اداره تبلیغات اسلامی شهرستان ری گفت: طرح گفتمان مهدویت به مناسبت آغاز امامت حضرت ولی عصر(عج) با هدف پاسخگویی به سوالات و شبهات دانش آموزان در 40 مدرسه این شهرستان برگزار می شود.

به گزارش کلینی نیوز، حجت الاسلام علی کنگرلو روز یکشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا عنوان کرد: 20 کارشناس مذهبی با رویکرد پاسخ به سؤالات متنوع دانش آموزان پایه هفتم و هشتم در حوزه‌های مختلف به ویژه موضوع مهدویت، مرجعیت و تقلید در این مدارس حضور می یابند.
وی تصریح کرد: این کارشناسان مذهبی در مدارس شهرهای قیامدشت، شهرری، کهریزک و حسن آباد حضور و دانش آموزان را با مکتب امام زمان(عج) آشنا خواهند کرد.
حجت الاسلام کنگرلو افزود: اداره تبلیغات اسلامی شهرستان ری علاوه بر آموزش دانش آموزان، دوره آموزشی برای معلمان پرورشی با موضوع پرسش ها و پاسخ های اعتقادی نیز برگزار می کند.
وی ادامه داد: در شرایطی که وهابیت سعی دارد با مخدوش کردن موضوع مهدویت و شبهه ‌افکنی در این موضوع برخی افکار و اندیشه ‌های شیطان ‌پرستی را رونق دهد باید از هر فرصت مذهبی برای آشنایی دانش‌ آموزان و نسل آینده با پیام و محور مهدویت بهره گرفت.
رییس اداره تبلیغات اسلامی ری با اشاره به سند چشم ‌انداز 20 ساله نظام با هدف رسیدن جمهوری اسلامی ایران به قله‌های رفیع پیشرفت و توسعه در تمام ابعاد افزود: نیاز است در کنار دست یافتن به جایگاه اقتصادی برتر از منظر فرهنگی نیز در قالب این سند 20 ساله به جایگاه ممتاز دست یابیم.
وی ادامه داد: اداره تبلیغات اسلامی شهرستان ری علاوه بر آموزش و پرورش، مبلغانی را نیز با موضوعات مختلف به ادارات و دستگاه های شهرستان ری اعزام می کند تا کارکنان دولت نیز با موضوعات مختلف دینی به ویژه مهدویت بیشتر آشنا شوند.
سالروز آغاز امامت امام زمان (عج)
25 آبانماه مصادف با هشتم ربیع الاول، نه تنها نخستین روز امامت امام عصر(عج) است بلکه آغاز دوره ای حیاتی و مهم در تاریخ شیعه نیز به شمار می آید.

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

نظر دادن

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.

برچسب

شما اینجا هستسد:شهرستان ری-طرح گفتمان مهدویت در 40 مدرسه شهرستان ری برگزار می شود