faenfr

حجاب باعث مصونیت می‌شود

  • چهارشنبه, 17 ارديبهشت 1393 ساعت 11:25
  • منتشرشده در شهرري

 

حجاب پوشش و امری ظاهری است که زن را در برابر بیگانگان حفظ می‌کند و عفاف تقوی کنترل قلبی و درونی است و رعایت عفاف و حجاب نقش بسزایی در خانواده دارد.

کلینی نیوز- مصیب سلطانی در جمع دانش آموزان مدارس روستای قلعه نو شهرستان ری با اشاره به اینکه حجاب باعث مصونیت می‌شود، گفت: حجاب پوشش و امری ظاهری است که زن را در برابر بیگانگان حفظ می‌کند و عفاف تقوی کنترل قلبی و درونی است و رعایت عفاف و حجاب نقش بسزایی در خانواده دارد.

سلطانی  افزود: پوشش در اسلام همواره به صورت پوشیدن لباس های بلند بوده است و اگر فرهنگ و آداب پوشش زنان در دوران مختلف تاریخی را در نظر بگیریم، این پوشش ها به صورت کامل بوده است.
وی در ادامه اظهار داشت: حجاب موجب عظمت و مصونیت است و هیچ وقت حجاب محدودیت ایجاد نمی کند، طوری که زنان محجبه زیادی در کشور ما در فعالیت های اجتماعی، سیاسی و اقتصادی شرکت می‌کنند و حجاب را محدودیت نمی دانند.
کارشناس تشکل های دینی اداره تبلیغات اسلامی شهرستان ری با اشاره به اینکه عفاف و حجاب عامل دوام و استحکام خانواده و آن را از لغزش و انحراف مصون می‌کند، بیان کرد: عفاف و حجاب تنها شامل زنان نمی‌شود بلکه این امر از سوی مردان نیز بایستی رعایت شود در حقیقت زن و مرد در رعایت اصول و ارزش های اسلامی متفاوت از هم نیستند و تنها برتری بر یکدیگر به فرموده خداوند متعال در رعایت تقوی و تزکیه نفس است.

 

 

 

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

نظر دادن

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.

برچسب

شما اینجا هستسد:شهرستان ری-حجاب باعث مصونیت می‌شود