faenfr

وضعیت دفن زباله های تهران در آراد کوه باید ساماندهی شود

مجتمع پردازش و بازیافت زباله آرادکوه کهریزک در کیلومتر 23 جاده قدیم تهران - قم و در جنوب کهریزک واقع شده است. این مرکز روزانه به طور متوسط هشت هزار تن انواع پسماندهای مختلف از منابع مختلف تولید همچون مناطق 22 گانه، شهرک و شهرهای اطراف، مراکز بهداشتی و درمانی، لجن و سرشاخه و غیره جهت امحا و دفن به این مرکز ارسال می شود.

به گزارش کلینی نیوز، مجتبی خانجانی روز چهارشنبه در جلسه مدیریت پسماند شهرستان ری با بیان اینکه موضوع سلامت جامعه تعارف بردار نیست، اظهار داشت: در صورتی که بیمارستان ها، کلینیک ها، درمانگاه ها و مطب ها در خصوص پسماندها قوانین و مقررات را رعایت نکنند، باید به مراجع قانونی معرفی شوند.
وی یادآور شد: شیرابه، بوی تعفن و زباله های بیمارستانی از معضلات آراد کوه به شمار می روند که باید نسبت به این مقوله توجه ویژه ای از طرف دستگاه های مرتبط صورت گیرد.
معاون سیاسی و انتظامی فرمانداری ری افزود: با توجه به اهمیت دستگاه های بی خطر ساز زباله عفونی بیمارستانی (روتو کلاو)، متاسفانه تاکنون این موضوع در اولویت وزارت بهداشت قرار نگرفته است.
وی تصریح کرد: شهرداری ها باید در زمینه دفن پسماندهای بیمارستانی وارد عمل شوند تا بتوان این معضل را در منطقه شهرستان ری حل کرد.
خانجانی ادامه داد: ایستگاه های زباله و چال ها در شهرستان ری باید جمع آوری شوند چرا که این بخش برای مردم منطقه مشکلات زیست محیطی را ایجاد می کند.
وی یادآور شد: زباله های منطقه آراد کوه برای مردم شهرستان ری می توانند تبدیل به ثروت شود و از آن به نفع مردم منطقه بهره برد.


درسال گذشته هدایت الله جمالی پورفرماندارویژه شهرستان ری  با بیان اینکه شهرداری تهران برای کمتر شدن بوی ناشی از ذخیره شدن و فراوری زباله های تهران بزرگ و اطراف تلاش زیادی کرده است گفته بود: به رغم تلاش شهرداری هنوز بوی نامطبوع ساکنان منطقه کهریزک را آزار می دهد.
وی گفت: این بو در مسیر حرکت فرودگاه امام خمینی(ره) باعث ایجاد مشکلاتی شده است ضمن اینکه بر بهداشت و روان مردم منطقه نیز تاثیر نامطلوبی گذاشته است.

این مورد را ارزیابی کنید
(17 رای‌ها)

نظر دادن

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.

برچسب

شما اینجا هستسد:شهرستان ری-وضعیت دفن زباله های تهران در آراد کوه باید ساماندهی شود