faenfr

میلیاردها تومان برای رفع بوی بد اطراف فرودگاه امام(ره) پیش بینی شد

فرمانداری ویژه شهرستان ری، شهرداری تهران متعهد شده که در زمینه رفع بوی بد محور قم در دو طرف اتوبان را تا نزدیک فرودگاه امام خمینی (ره) درختکاری کند.

به گزارش کلینی نیوز، هدایت الله جمالی پور امروز پنجشنبه در حاشیه بازدید استاندار تهران از کانون های آلاینده محیط زیست جنوب پایتخت در جمع خبرنگاران اظهار داشت: ۷۰ میلیارد تومان از این اعتبار در حال تخصیص است که ۳۴ میلیارد تومان آن برای تجهیز تصفیه خانه واوان اسلامشهر هزینه و مابقی نیز در دیگر کانون های آلاینده جنوب پایتخت هزینه می شود.

وی عنوان کرد: شهرداری تهران متعهد شده که در زمینه رفع بوی بد محور قم در دو طرف اتوبان را تا نزدیک فرودگاه امام خمینی (ره) درختکاری کند.

مجتبی یزدانی معاون خدمات شهری شهرداری تهران، در5 مرداد سالجاری در سایت خبری شهرنوشت اعلام کرد: 450 هکتار درختکاری در مسیر فرودگاه امام(ره) در راستای کمربند سبز تهران انجام شده که می تواند زمینه کاهش بوی نامطبوع این محدوده را فراهم کند.

وی هم چنین دراظهارنظری گفت:ادعای برخی درباره اینکه مجتمع دفن و پردازش زباله آرادکوه عامل انتشار بوی ناخوشایند اطراف فرودگاه امام خمینی (ره) است، درست نیست.

وی درادامه افزود: مجتمع آرادکوه 11 کیلومتر از جاده فرودگاه فاصله دارد.

اما هدایت الله جمالی پورفرماندارویژه شهرستان ری نظر دیگری دارد ، وی در گفتگویی خبری با بیان اینکه شهرداری تهران برای کمتر شدن بوی ناشی از ذخیره شدن و فراوری زباله های تهران بزرگ و اطراف تلاش زیادی کرده است گفته بود: به رغم تلاش شهرداری هنوز بوی نامطبوع ساکنان منطقه کهریزک را آزار می دهد.
وی گفت: این بو در مسیر حرکت فرودگاه امام خمینی(ره) باعث ایجاد مشکلاتی شده است ضمن اینکه بر بهداشت و روان مردم منطقه نیز تاثیر نامطلوبی گذاشته است.

گفتنی است، مجتمع دفن و پردازش زباله آرادکوه متعلق به شهرداری تهران و در شهرستان ری، بخش کهریزک قراردارد.

استاندار تهران زوز13دی ما0 1397 به همراه فرمانداران شهرستان های ری و اسلامشهر، مدیران کل آب منطقه ای و محیط زیست استان تهران از شهرک لبنیات، تصفیه خانه فاضلاب اسلامشهر و مجتمع دفن زباله آراد کوه بازدید کردند.

این مورد را ارزیابی کنید
(2 رای‌ها)

نظر دادن

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.

برچسب

شما اینجا هستسد:شهرستان ری-میلیاردها تومان برای رفع بوی بد اطراف فرودگاه امام(ره) پیش بینی شد