faenfr

اجازه دفع پسماند غیراصولی به پیمانکاران در شهرری داده نشود

اتباع غیرمجاز زباله‌ها را از سطح شهر تهران به‌ صورت غیرمجاز جمع‌آوری و دپو می‌کنند که در نهایت شاهد پسماندسوزی در مواقع شبانگاهی، آلودگی خاک، انتشار بوی نامطبوع ناشی از دپو غیراصولی در منطقه هستیم.

به گزارش کلینی نیوز، زهره عبادتی امروز در جریان تخریب مراکز دپو و تفکیک غیرقانونی زباله در روستای محمودآباد از توابع شهرستان ری در جمع خبرنگاران با بیان اینکه فعالیت مراکز غیرمجاز تفکیک زباله یکی از مشکلات اساسی در شهرری است اظهار داشت: پسماند زباله مقوله‌ای ارزشمند است که در صورت مدیریت صحیح علاوه بر ارزش زیست‌محیطی از نظر اقتصادی نیز می‌تواند مفید است.

به گزارش خبرگزاری تسنیم، وی با بیان اینکه دفع غیراصولی پسماندها مشکلات زیست‌محیطی جبران‌ناپذیری را به همراه دارد بیان کرد: اتباع غیرمجاز زباله‌ها را از سطح شهر تهران به‌ صورت غیرمجاز جمع‌آوری و دپو می‌کنند که در نهایت شاهد پسماندسوزی در مواقع شبانگاهی، آلودگی خاک، انتشار بوی نامطبوع ناشی از دپو غیراصولی در منطقه هستیم.

سیده مریم محمدی مدرس دانشگاه آزاد واحد تهران شرق و فعال محیط زیست در خصوص مضرات و راه های پیشگیری پسماند سوزی گفته بود: سوزاندن پسماندهای ویژه، صنعتی و عادی مانند لاستیک، کابل برق و مشتقات پلاستیکی در فضای آزاد علاوه بر آلودگی شدید هوا باعث از بین رفتن مواد عالی و معدنی خاک شده و به مرور سبب مرگ خاک می شود.

 رئیس اداره محیط‌ زیست شهرستان ری درباره پسماندسوزی بیان داشت زباله‌ها به ‌صورت مخلوط هستند، ممکن است پسماندهای ویژه از جمله باتری و لامپی که از طریق زباله‌های خانگی دفع می‌شود نیز در این محدوده وجود داشته باشد.

عبادتی ادامه داد: همچنین آلودگی آب نیز از دیگر مشکلات متعددی است که از دپو زباله در منطقه به وجود آمده است زیرا در واقع ممکن است تخلیه زباله‌ها در کنار منابع آبی سطحی انجام شود از این‌رو آلودگی فاضلاب و آب را نیز به همراه دارد.

وی با اشاره به نقش تأثیرگذار تفکیک زباله‌ها در حفظ محیط‌زیست تصریح کرد: ما معتقدیم که بحث پسماند مدیریت باید از مبدأ صورت گیرد و تا زمانی که تفکیک از مبدأ نداشته باشیم قطعاً در مقصد مدیریت سخت می‌شود، لذا از شهرداری‌ها درخواست می‌کنیم نگاه ویژه به موضوع مدیریت پسماند داشته باشند و برای این منظور از پیمانکاران مشخص کمک بگیرند و اجازه ندهند که دفع پسماند به‌ صورت غیراصولی انجام شود.

رئیس اداره محیط‌زیست شهرستان ری تصریح کرد: اداره محیط‌زیست شهرستان ری در مقصد و مراکز تفکیک غیرمجاز زباله در سطح شهرستان ری برنامه و برخورد لازم را دارد و این موضوع از طریق کارگروه مدیریت پسماند به‌صورت جدی در حال پیگیری است.

این مورد را ارزیابی کنید
(2 رای‌ها)

نظر دادن

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.

برچسب

شما اینجا هستسد:شهرستان ری-اجازه دفع پسماند غیراصولی به پیمانکاران در شهرری داده نشود