faenfr

مشخص شدن منشا انتشار بوی نامطبوع در مسیر حد فاصل فرودگاه امام(ره) تا پایتخت

فاضلاب ناشی از شیرابه‌ پسماند‌های آرادکوه و تخمیر و تجزیه مواد غذایی فسادپذیر صنایع لبنی و کشتارگاه‌ها آلودگی بسیار بالایی ایجاد می‌کند، بوی ناشی از این آلودگی به هوا متصاعد و در اثر وزش باد ازجاده‌ی مرقد حضرت‌امام خمینی (ره) تا فرودگاه بین المللی امام خمینی (ره)پراکنده می‌شود.

به گزارش کلینی نیوزبه نقل از برگزاری خانه ملت، انوشیروان محسنی بند‌پی استاندار تهران در گفت‌وگویی در رابطه با علت انتشار بوی نامطبوع در تهران گفت: متأسفانه در جنوب و غرب استان تهران صنایعی مستقر هستند مانند صنایع لبنی و کشتارگاه‌های مرغ که حداقل استانداردهای محیط زیستی را رعایت نمی‌کنند.

وی با اشاره به دفع پسماندهای خانگی در آرادکوه ادامه داد: فاضلاب ناشی از شیرابه‌ پسماند‌های آرادکوه و تخمیر و تجزیه مواد غذایی فسادپذیر صنایع لبنی و کشتارگاه‌ها آلودگی بسیار بالایی ایجاد می‌کند، بوی ناشی از این آلودگی به هوا متصاعد و در اثر وزش باد پراکنده می‌شود.

وی افرود:این صنایع در قسمت بالادست و تقریبا در محدوده غربی جاده‌ی مرقد حضرت‌امام خمینی (ره) تا فرودگاه بین المللی امام خمینی (ره) واقع شده است و باد غالب نیز معمولا غرب به شرق است به خصوص در فصل تابستان بوی ناشی از فاضلاب برخی از صنایع و شیرابه‌های پسماند‌ها به سمت پایین دست که شرق استان تهران است متصاعد شده و بوی نامطبوع آن از اتوبان فرودگاه نیز به مشام می‌رسد.

محسنی‌بندپی تصریح کرد: برای تمامی فاضلاب‌های صنعتی استاندارد‌هایی با شاخصه تصفیه‌پذیری به حد ورود به آب پذیرنده و خاک باید رعایت شود. ما در این مساله به صورت جدی ورود پیدا می‌کنیم و از تمامی صاحبان صنایع را دعوت می‌کنیم تا خود را نسبت به رعایت استاندارد‌های محیط زیستی مکلف و موظف بدانند آب و خاک و هوایمان را دچار آلودگی نکنند که واقعا دیگر جای زیست و تنفس و زندگی برای آحاد جامعه نباشد.

همرمان با تخصیص۷۰ میلیارد تومان برای رفع بوی بد اطراف فرودگاه امام(ره)،  60 هکتار از محله آراد کوه برای انتقال انبارهای تجمع ضایعات مناطق جنوبی شهرتهران اختصاص یافت.
هدایت الله جمالی پور امروز پنجشنبه سیردهم دی ماه در حاشیه بازدید استاندار تهران از کانون های آلاینده محیط زیست جنوب پایتخت در جمع خبرنگاران اظهار داشت: ۷۰ میلیارد تومان برای رفع بوی بد اطراف فرودگاه امام(ره) تخصیص داده شده است.
مدیرکل محیط‌زیست استان تهران در حاشیه بازدید استاندار تهران از شهرک صنعتی شمس‌آباد و نیز محل دفن زباله از آرادکوه با اعلام اینکه در شهر تهران روزی ۱۱هزار تن زباله تولید می‌شود که ۹هزار تن آن در سایت آرادکوه دپو می‌شود.

درسال گذشته هدایت الله جمالی پورفرماندارویژه شهرستان ری با بیان اینکه شهرداری تهران برای کمتر شدن بوی ناشی از ذخیره شدن و فراوری زباله های تهران بزرگ و اطراف تلاش زیادی کرده است گفته بود: به رغم تلاش شهرداری هنوز بوی نامطبوع ساکنان منطقه کهریزک را آزار می دهد.
وی گفت: این بو در مسیر حرکت فرودگاه امام خمینی(ره) باعث ایجاد مشکلاتی شده است ضمن اینکه بر بهداشت و روان مردم منطقه نیز تاثیر نامطلوبی گذاشته است.

 

این مورد را ارزیابی کنید
(2 رای‌ها)

نظر دادن

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.

برچسب

شما اینجا هستسد:شهرستان ری-مشخص شدن منشا انتشار بوی نامطبوع در مسیر حد فاصل فرودگاه امام(ره) تا پایتخت