faenfr

مشکل اساسی شهرری، نداشتن شهرداری است

 

هدایت الله جمالی پور معاون استاندار تهران و فرماندار ویژه شهرستان ری چهارشنبه ۱۰بهمن ماه میهمان برنامه زنده تهران۲۰ بود. در این برنامه که ساعت ۸شب بصورت زنده از شبکه ۵ سیما به روی آنتن رفت،

به گزارش کلینی نیوز،هدایت الله جمالی پور در این برنامه  زنده مشکل اساسی در شهرری، نداشتن شهرداری دانست و افزود:برخلاف تمامی ضوابط و قوانین و مقررات، یک شهر در کشور شهرداری ندارد. باقرشهر با ۸۰هزار نفر جمعیت شهرداری دارد اما شهرری با هشت هزار سال سابقه تاریخی و ۴۵۰هزار جمعیت شهردار ندارد. وزیر کشور دستور دادند مرز تقسیمات کشوری شهرری و شهر تهران که یک معضل بود و بهانه ای برای مدیریت شهری بود، تفکیک شود وزارت کشور این تفکیک را انجام داد و این جدایی را برای شهرری رقم زد امیدوار بودم با این دستور وزیر کشور بتوانیم شهرری را در بحث مدیریت شهری سامان بدهیم.

وی در ادامه افزود:روستای ۲۰ خانواری شورا دارد شهرری با هشت هزار سال سابقه تاریخی و ۴۵۰هزار جمعیت بر خلاف اصل یکصدم قانون اساسی شورا ندارد و امروز هویت شهرری زیر سوال رفته است. مردم ری شهربازی ندارد. خیابان فداییان اسلام را ۳۰ سال است که شهرداری تهران می خواهد توسعه بدهد اما تهران از هر طرف توسعه پیدا کرده ولی خیابان فداییان اسلام به همان شکل باقی مانده است.

شهرری ازتوابع شهرستان تهران و منطقه بیست شهرداری تهران است، به دلیل استقرارنامناسب فرمانداری شهرستان ری درشهرری، اعتبارات شهرستان ری در این شهرهزینه می شود و شهرهای شهرستان ری از توسعه کمی وکیفی قابل توجهی دز زمینه آموزشی، رفاهی و درمانی برخوردارنمی باشد. باقر شهر پر جمعیت ترین شهر، شهرستان ری فاقد  بیمارستان است.

به گفته فرماندار شهرستان ری :بیمارستان ۵۰۰ تختی فیروزآبادی که بزرگترین بیمارستان شهرری درحال تکمیل است، شهر حسن آباد در بخش فشافویه با جمعیتی بیش از 75 هزارنفر در فاصله 40 کیلومتری تهران فاقد مرکز درمانی است و طی سالهای اخیر با تلاش مسئولین شهری قرار است، کلینیک تامین اجتماعی در حال احداث آن در بهمن ماه افتتاح شود.به گفته جمالی پور در اردیبهشت ماه سال آینده این کلینیک درمانی به بهره برداری می رسد.

 

این مورد را ارزیابی کنید
(2 رای‌ها)

نظر دادن

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.

برچسب

شما اینجا هستسد:شهرستان ری-مشکل اساسی شهرری، نداشتن شهرداری است