faenfr

نمایشگاه بهاره شهرستان ری در حمایت از واحدهای صنفی امسال برگزار نمی شود

رئیس اداره صنعت، معدن و تجارت شهرستان ری:کمیته برگزاری نمایشگاه بهاره به ریاست فرمانداری شهرستان ری بنا به در خواست مکرر صاحبان واحدهای صنفی و کسبه شهرستان امسال برگزار نخواهد شد.

به گزارش کلینی نیوز، عزیزالله افضلی روز شنبه در گفت و گو با ایرنا اظهار داشت:کسبه شهرستان ری طول سال عوارض و مالیات را پرداخت می کنند، برگزار نشدن نمایشگاه نوروزی یکی از درخواست های همیشگی و به حق کسبه است.
افضلی یادآور شد: تجربه سال های گذشته نشان داده است که تولید کنندگان و اصناف به ویژه بخش مرکزی شهرستان ری به هیچ عنوان در نمایشگاه های بهاره شرکت نمی کنند.
وی افزود: اتحادیه های صنفی مرتبط با کالاهای اساسی شب عید مانند پوشاک، آجیل، لوازم خانگی، میوه و قنادی ها مکلف شده اند در ایام پایانی سال جاری با نسب بنرهای یکسان اقدام به فروش فوق العاده با درصد تخفیف بالا نمایند.
افضلی با اشاره به اینکه کالاهای اساسی در جهت تعدیل قیمت ها و تنظیم بازار در سطح شهرستان پیش بینی شده است، اظهار داشت: تامین و توزیع کالاهای اساسی از جمله سیب، پرتقال و گوشت گرم وارداتی توسط ستاد تنظیم بازار شهرستان ری اندیشیده شده است.
وی اظهار کرد: مردم دغدغه کالاهای مورد نیاز را نداشته باشند و تمامی مایحتاج با قیمت مناسب در آستانه نوروز در اختیار آنان قرارخواهد گرفت.

مجتبی صفایی سخنگوی اتاق اصناف ایران در خصوص برگزاری نمایشگاه‌های بهاره گفت: اصناف باتوجه به استدلال‌هایی که دارد خیلی موافق برگزاری نمایشگاه‌های فروش بهاره در سراسر کشور نیست و قرار است آیین نامه‌ای ابلاغ شود و تفویض استانی صورت بگیرد که هر استان بنابر ضرورتی که ستاد تنظیم بازار آن استان صلاح بداند نسبت به برگزاری نمایشگاه اقدام کند.

وی بیان کرد: اولویت در برگزاری نمایشگاه‌های فروش بهاره با استان‌هایی است که واحد‌های تولیدی زیادی داشته باشند و بتوانند کالا‌ها را بر اساس قیمت‌های تمام شده پایین و بدون واسطه در اختیار مصرف کننده‌ها قرار دهند.

شهرستان ری (به مرکزیت شهرری) با جمعیتی بیش از یک میلیون و 800 هزار نفر در جنوب استان تهران واقع شده که دارای پنج شهر شهرری، باقرشهر، کهریزک، قیامدشت و حسن آباد است.
این شهرستان با برخورداری از 56 اتحادیه توزیعی، تولیدی و خدماتی در پهنه جنوب تهران مطرح است.

 

این مورد را ارزیابی کنید
(1 رای)

نظر دادن

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.

برچسب

شما اینجا هستسد:شهرستان ری-نمایشگاه بهاره شهرستان ری در حمایت از واحدهای صنفی امسال برگزار نمی شود