faenfr

افزایش نظارت بر توزیع گوشت خواسته مردم جنوب تهران

سهمیه کم گوشت منجمد دولتی، توزیع نامناسب و نبود نظارت کافی مشکلات عدیده ای را برای دسترسی مردم شهرستان ری به این کالای اساسی ایجاد کرده است .

به گزارش کلینی نیوز به نقل از خبرگزاری دولتی ایرنا، شهرری بر اساس آمارهای رسمی سازمان‌های دولتی دارای 770 هزار نفر جمعیت است ولی با بخش‌های مختلف این شهرستان ازجمله کهریزک، قیام دشت، باقرشهر، حسن‌آباد فشافویه و خاوران، جمعیت این شهرستان بیش از یک‌میلیون نفر برآورد شده است.

توزیع گوشت قرمز منجمد وارداتی با نرخ دولتی از بیست و ششم شهریورماه امسال در سطح شهرستان ری آغازشده است و بنا بر گفته مسئولان سهمیه هر نفر در این منطقه سه کیلوگرم است.

تاکنون توزیعی گوشت منجمد به استثنا شهرری از توابع شهرستان تهران توزیعی صورت نگرفته است.بنا به گزارش خبرگزاری ایرنا، شرکت پشتیبانی امور دام در اختصاص سهمیه گوشت منجمد دولتی نیز این شهرستان کمتر برخوردار را به‌عنوان یکی از محلات شهر تهران(منطقه 20 شهرداری تهران)در نظر گرفته و در طول پنج ماه گذشته حدود 55 تن گوشت، یعنی روزانه حدود 367 کیلوگرم در این شهرستان توزیع‌شده است. این در حالی است که رییس اتاق اصناف شهرستان ری توزیع روزانه سه تن گوشت را به هیچ عنوان تامین کننده نیاز شهروندان نمی داند و معتقد است که نیاز شهرستان ری روزانه 45 تن می باشد.

عدم پی گیری برخی از بخشداران شهرستان ری جهت دریافت سهمیه گوشت منجمد دولتی، باعث عدم برنامه‌ریزی صحیح توسط دست‌اندرکاران نحوه تخصیص گوشت در شهرستان ری شده است.

شبکه توزیع گوشت قرمز منجمد ری نیز خالی از اشکال نیست، بنا بر گفته مسئولان توزیع گوشت بر عهده سازمان جهاد کشاورزی و نظارت بر عهده اداره صنعت، معدن و تجارت است.

بااین‌وجود در بسیاری از مکان‌های توزیع گوشت منجمد دولتی شهرری قانون استفاده از کارت و کد ملی رعایت نمی‌شود و همین امر باعث سوءاستفاده صاحبان رستوران‌ها و سودجویان می‌شود که از مابه‌التفاوت قیمت گوشت گرم و منجمد برای خود درآمد کسب می‌کنند.

بر اساس آمار اداره جهاد کشاورزی شهرستان ری بیشترین میزان گوشت منجمد دولتی از طریق فروشگاه‌های زنجیره‌ای و میدان‌ها میوه و تره‌بار عرضه‌شده، این در حالی است که بخش‌هایی از شهرستان ری مانند: کهریزک،حسن‌آباد فشافویه، فاقد مکان‌های عرضه است، همین امر باعث از بین رفتن عدالت در توزیع می‌شود.

 

این مورد را ارزیابی کنید
(5 رای‌ها)

نظر دادن

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.

برچسب

شما اینجا هستسد:شهرستان ری-افزایش نظارت بر توزیع گوشت خواسته مردم جنوب تهران