faenfr

مردم شهرستان ری با مشکلات تحمیلی پایتخت دست و پنجه نرم می کنند

نماینده مردم تهران، ری، تجریش و اسلامشهر در مجلس شورای اسلامی گفت: مردم ری با مشکلات تحمیلی پایتخت دست و پنجه نرم می کنند و باید برنامه ریزی کارشناسی در این زمینه انجام شود.

به گزارش کلینی نیوز، سید فرید موسوی در آخرین جلسه شورای اداری شهرستان ری ا1397ظهار داشت: امروز مشکلات بی شمار کلانشهر تهران در حوزه های زیست محیطی، آلودگی هوا، مشکلات اجتماعی و فرهنگی گریبان مردم شهرستان ری را گرفته است.
وی با تاکید بر اینکه استانداری تهران باید در سال 98 نسبت به حل مشکلات شهرستان ری گام های اساسی بردارد، عنوان کرد: تعیین تکلیف حریم شهرری از تهران، اختصاص عادلانه منابع و بودجه، تعیین مدیریت مستقل شهری از جمله شورا و شهرداری مستقل و انتقال محل دفن پسماندهای شهر تهران از کهریزک به محل دیگر از جمله درخواست های مردم این شهرستان است.

 شهرستان شهرستان ری (به مرکزیت شهرری) با جمعیتی بیش از یک میلیون و 400 هزار نفر در جنوب استان تهران واقع شده که دارای پنج شهر شهرری، باقرشهر، کهریزک، قیامدشت و حسن آباد است.

گفتنی است، مرکزیت شهرستان ری به نام شهرری از توابع شهرستان ری تهران ومنطقه بیست شهرداری تهران می باشد تاکنون فرمانداران شهرستان ری از لحاظ سیاسی و حقوقی نتوانسته اند شهرری را از شهرستان تهران جدا کنند.شهر ری نسبت به شهرهای تابعه شهرستان ری ار لحاظ کمی وکیفی بسیارپیشرفت کرده است.

شهرستان ری فاقد بیمارستان و کلینک درمانی می باشد، اما در شهرری دارای دو بیمارستان دولتی وچندین مرکز درمانی می باشد.

شهرستان ری دارای سه شورای شهر کهریزک، شورای شهر باقر شهر، شورای شهر حسن آبادفشافویه می باشد.

 

این مورد را ارزیابی کنید
(2 رای‌ها)

نظر دادن

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.

برچسب

شما اینجا هستسد:شهرستان ری-مردم شهرستان ری با مشکلات تحمیلی پایتخت دست و پنجه نرم می کنند