faenfr

بیش از 328 تن گوشت تنظیم بازار در شهرستان ری توزیع شد

رئیس اداره تعزیرات حکومتی شهرستان ری از توزیع 328 هزار و 133 کیلوگرم گوشت گرم مرغ و گوسفندی در چارچوب اجرای طرح تنظیم بازار ویژه نوروز در این شهرستان خبر داد.

به گزارش کلینی نیوز، بهنام فریدونی روز شنبه در گفت و گو با ایرنا اظهار داشت: 23 هزار و 671 کیلوگرم از این حجم گوشت گرم گوسفندی و 304 هزار و 462 کیلوگرم گوشت گرم مرغ با نرخ مصوب در اختیار عاملان توزیع قرار گرفت تا با نظارت تعزیرات حکومتی نسبت به توزیع آن در بین شهروندان اقدام کنند.
وی قیمت هر کیلوگرم گوشت گرم گوسفندی را 48 هزار تا 52 هزار تومان و هر کیلوگرم گوشت گرم مرغ را 11 هزار و 500 تومان اعلام و بیان کرد: سایر اقلام نظیر میوه، آجیل و برنج نیز به میزان نامحدود و با کنترل دقیق بازرسان اداره تعزیرات در بازار عرضه شده است.

اعتراض شهروندان شهر حسن آباد به روند توزیع نامناسب گوشت‌های تنظیم بازار

فریدونی گفت: توزیع اقلام مورد نیاز مردم با نظارت دقیق انجام می‌شود تا مردم بدون دغدغه کالای مورد نیاز خود را در این حوزه تامین کنند.
وی تصریح کرد: توزیع گوشت بین شهروندان با کارت ملی انجام می ‌شود و فردی خارج از صف و این محدوده امکان دریافت گوشت و مرغ با نرخ مصوب دولتی را نخواهد داشت.

جمعی از شهروندان شهر حسن آباد بخش فشافویه به روند توزیع نا مناسب گوشت دولتی درفضای مجازی این شهر اعتراض کردند.

اصل ماجرا این اعتراض ازآنجایی آغاز شد که سند عادی دولتی در تلگرام منتشر شد که نشان میدهد جمعیتی 50هزار نفره شهر حسن آباد،5 تن سهمیه گوشت در نظر گرفته شوده بود و به سه عامل  توزیع گوشت سهمیه تعلق می گیرد تا اقدام به توزیع فروش گوشت‌های تنظیم بازار را انجام دهند.

در ادامه اعتراض شهروندان حسن آباد، به صلاحیت توزیع کنندگان گوشت ریر سئوال برده و ابراز می کنند:هم مسئول دولتی پایش گیر است هم فردی که توزیع کننده معرفی شده است. طبق کدامین صلاحیت عنوان توزیع کننده گوشت دولتی به ارگانهای بالادستی معرفی شده اند؟ آیا قصاب اند؟ کشتارگاه دارند؟ صلاحیت شان از طریق اتحادیه مربوطه تایید شده است؟یا صرفا رانت دولتی ها بوده؟

سئوال دیگری که کاربرا ن از مسئولین بخش فشافویه داشتند درباره شرکت مهان پروتئین ری بود که شهرک صنعتی بیجین در جاده چرمشهر قرار گرفته است و یک مجتمع فراوردهای گوشتی است.، این شرکت چندین سال است گوشت بسته بندی به فروشگاههای تهران عرضه میکند سوال این است که شرکت مهان پروتئین ری گوشت چرا دریافت کرده و کجا توزیع کرده؟

آقای باقری معین مدیر شرکت مهان پروتیین ری در گفتگو با خبرنگار کلینی نیوز">کلینی نیوز ضمن رد توزیع گوشت بسته بندی به فروشگاههای تهران اظهار کرد:شرکت مهان  پروتیین ری در زمینه تولید همبرگر فعالیت دارد وتا تنظیم خبر گوشت تنظیم بازار دریافت نکرده است.

آقای باقریدرباره گوشت تنظیم بازار گفت: در سال گذشته از سوی بخشداری فشافویه آمدند شرکت مهان و گفتند می خواهیم سهیمه توزیع گوشت تنظیم بازار را بما واگدار کنند و پس از مدتی اعلام کردند، اختصاص سهمیه گوشت تنظیم بازار از طرف جهاد کشاورزی موافقت نشده است.

گفتنی است بخش فشافویه با بیش از 70 هزار جمعیت رسمی فاقد شعبه تعزیرات حکومتی است، بخش فشافویه تنها بخشی  در شهرستان ری است که دارای  اداره بیمه تامین اجتماعی، اداره کار و اداره ثبت و احوال می باشد.

فرودگاه بین المللی امام خمینی (ره)، ،شهرک صنعتی شمس آباد، بزرگ‌ترین شهرک صنعتی ایران و خاورمیانه در بخش فشافویه  قرار دارد.

این مورد را ارزیابی کنید
(1 رای)

نظر دادن

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.

برچسب

شما اینجا هستسد:شهرستان ری-بیش از 328 تن گوشت تنظیم بازار در شهرستان ری توزیع شد