faenfr

کمیته فرهنگی پیشگیری از اعتیاد در شهرستان ری تشکیل شد

معاون امور توسعه اداره بهزیستی شهرستان ری از تشکیل کمیته فرهنگی پیشگیری از اعتیاد با هدف کاهش آسیب‌های اجتماعی با مشارکت 14 نهاد ذیربط خبر داد.

به گزارش کلینی نیوز، داود خادم روز دوشنبه در گفت و گو با ایرنا اظهار داشت: این کمیته با محوریت آموزش در مدارس و دانشگاه‌ها، روستاها، فرزند پروری و آموزش پیش از ازدواج در راستای پیشگیری از اعتیاد جوانان تشکیل شده است.
وی تصریح کرد: کلاس‌های آموزشی در زمینه آسیب‌های متاثر از پدیده اعتیاد، سرقت و خشونت‌های خانوادگی با هدف کاهش این امر و همچنین اعتیاد به مواد مخدر برگزار شده و این روند تداوم می یابد.
معاون امور توسعه پیشگیری اداره بهزیستی شهرستان ری افزود: بسیاری از افراد در خصوص عواقب و آثار سوء مواد مخدر بی اطلاع بوده و با گرایش به این ماده خانمانسوز، مشکلات و معضلاتی را برای خود و خانواده هایشان به وجود می‌آورند.
وی یادآور شد: برگزاری کارگاه‌های آموزشی به ویژه در مدارس و دانشگاه ها نسبت به آگاه سازی و روشنگری آثار مخرب این مواد افیونی یکی از مهمترین و موثرترین راهکارهای کاهش اعتیاد به ویژه در بین جوانان به شمار می‌رود.
خادم با بیان اینکه کاهش اعتیاد در رفع موانع و معضلات اجتماعی مهم و موثر است، عنوان کرد: آموزش‌های اصولی و استاندارد در حوزه پیشگیری از مواد مخدر در سلامت و امنیت جامعه نقش اثرگذاری دارد.

جمالی پور  فرماندار شهرستان ری در سال گدشته در جلسه شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر که (سه‌شنبه سیزدهم آذرماه 1397) برگزار شد ه بود، با اشاره به وجود ٥٠ مرکز ترک اعتیاد در شهرستان ری، گفته بود: مراکز ترک اعتیاد، مراکز کلینیک درمانی هستند و درخواست کنندگان مجوز این مراکز باید پزشک و متخصص باشند، این در حالی است که بیشتر مجوز‌ها به معتادان بهبود یافته داده می‌شود.

 

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

نظر دادن

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.

برچسب

شما اینجا هستسد:شهرستان ری-کمیته فرهنگی پیشگیری از اعتیاد در شهرستان ری تشکیل شد