faenfr

دیدار "دبیران جشنواره حکمت و نیایش" با تولیت آستان مقدس حضرت عبدالعظیم (ع)

تولیت آستان مقدس حضرت عبدالعظیم حسنی (ع) در دیدار با مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان تهران گفت: تبلیغ و ترویج فرهنگ زیارت حضرت عبدالعظیم (ع) که زیارتشان برابر با زیارت حضرت سید الشهدا (ع) است را می توان با زبان فرهنگ و هنر به زیبایی بیان کرد.

به گزارش کلینی نیوزبه نقل از روابط عمومی اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان ری، آیت الله محمد محمدی ری شهری امروز (دوشنبه) در دیدار با دبیران جشنواره حکمت و نیایش اظهار داشت:

«آیت الله محمد محمدی ری شهری» تولیت آستان مقدس حضرت عبدالعظیم حسنی (ع)، دوم اردیبهشت ماه در دیدار با «احد جاودانی» مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان تهران و دبیران جشنواره حکمت و نیایش، با اشاره به اهمیت زیارت این امامزاده واجب التکریم و امامزادگان مجاور افزود: معرفی ائمه اطهار علیهم السلام و فرزندان طاهرینشان و فلسفه زیارت آنان را می توان در قالب فیلم و سایر ظرفیت های هنری ترویج داد.

وی گفت: تاکنون اقدامات فرهنگی و هنری خوبی در این زمینه انجام شده ولی نسبت به جایگاه ائمه طاهرین (ع) و امامزاداگان باید فعالیت های بیشتری صورت پذیرد.

تولیت آستان مقدس حضرت عبدالعظیم حسنی (ع) برگزاری چندین دوره جشنواره فرهنگی و هنری حضرت عبدالعظیم (ع) را مفید ارزیابی کرد و افزود: استمرار این حرکت در ابعاد ملی لازم است و برای اجرای باشکوه این حرکت ارزنده، همکاری و ظرفیت نهادهای مختلف از جمله وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی مثمر ثمر خواهد بود.

«احد جاودانی» مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان تهران نیز در سخنانی با اشاره به برگزاری جشنواره ملی حکمت و نیایش با محوریت نهج‌البلاغه و صحیفه سجادیه در قالب جشنواره‌های آیات در استان تهران گفت: این جشنواره با همکاری معاونت قرآن و عترت وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی با هدف معرفی آثار برتر پژوهشی، علمی و ادبی در حوزه عترت برگزار می‌شود.

وی افزود: تقویت مبانی دینی و بنیان‌های اخلاقی با محوریت نهج‌البلاغه و صحیفه سجادیه، حمایت از پژوهشگران، استادان، هنرمندان و فعالان حوزه معارف و مفاهیم عترت طاهره(ع)، جریان‌سازی و رونق بخشی به این نوع آثار پژوهشی ازجمله اهداف این جشنواره است.

وی افزود: معرفی ابعاد شخصیتی و معارف اهل بیت عصمت و طهارت (ع) همواره جزو برنامه های مهم این اداره کل بوده است و از ظرفیت فرهنگ و هنر در معرفی و بازشناسی بیشتر ائمه طاهرین (ع) همواره بهره گرفته می شود.

در ادامه دبیر علمی و دبیر هنری جشنواره ملی حکمت و نیایش و همچنین رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان ری به بیان دیدگاه های خود پرداختند.جشنواره ملی حکمت و نیایش با مو ضوعات  از قبیل :کلیه مفاهیم مرتبط با نهج البلاغه و صحیفه سجادیه بر اساس محورهای نماز و نیایش،حجاب و عفاف، اقتصاد مقاومتی، سبک زندگی ایرانی ، اسلامی، ایثار و شهادت، امید و انتظار،  شخصیت والای حضرت علی(ع) و امام سجاد (ع)و بخش ویژه چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی( ارتباط حکمت و نیایش با انقلاب اسلامی)

گفتنی است، به دلیل استقبال علاقه مندان و هنرمندان، زمان دریافت اثر در این جشنواره تا ۱۵ اردییهشت تمدید شد .علاقه مندان می توانند به منظور شرکت در جشنواره حکمت و نیایش به سایت دبیرخانه آن به نشانی www.hekmatoniayesh.com مراجعه کنند.

 

این مورد را ارزیابی کنید
(1 رای)

نظر دادن

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.

برچسب

شما اینجا هستسد:شهرستان ری-دیدار "دبیران جشنواره حکمت و نیایش" با تولیت آستان مقدس حضرت عبدالعظیم (ع)