faenfr

هجوم پروانه ها جنوب تهران / مدیر جهاد کشاورزی شهرستان ری، نگران کننده نباشید

  • دوشنبه, 23 ارديبهشت 1398 ساعت 13:16
  • منتشرشده در شهرري

مدیر جهاد کشاورزی شهرستان ری:کشاورزان نباید هیچ گونه اقدامی از جمله سم پاشی علیه پروانه های روز پر انجام دهند.

به گزارش کلینی نیوز، از اواسط هفته جاری میلیون ها قطعه از گونه پروانه «روزپر» به نواحی جنوبی و شرقی تهران، صحنه های زیبایی را از حضور این حشره در بوستان ها، مزارع و تاغزارها خلق کرده که البته با نگرانی برخی از کشاورزان نیز همراه بوده است و برخی از این افراد قصد دارند که با سم پاشی، با آن مبارزه کنند.
محمد عباسی روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: کشاورزان شهرستان ری نباید به هیچ عنوان نگرانی در خصوص این پروانه ها در روزهای اخیر در مزارع مشاهده می شوند، داشته باشند.
وی ادامه داد: افزایش جمعیت پروانه های روز پر در اثر بارندگی های اخیر و رطوبت زمین در دشت ورامین و ری ایجاد شده است، این پروانه ها ضمن اینکه موجب گرده افشانی گیاهان می شوند، غذای خوبی نیز برای پرندگان محسوب می شوند.
عباسی با بیان اینکه پروانه های روز پر دشت ورامین و ری مهاجر نیستند، تصریح کرد: بر اساس گزارش کارشناسان، پروانه های روزپر موجود در مزارع و باغات شهرستان به هیچ عنوان آسیبی به تولیدات کشاورزی وارد نمی کند.
وی ادامه داد: کشاورزان نباید هیچ گونه اقدامی از جمله سم پاشی علیه پروانه های روز پر انجام دهند.
به گزارش ایرنا، شهرستان ری با 11 هزار و 500 هکتار از اراضی کشاورزی، سالانه در حدود 850 هزار تن محصولات کشاورزی و زراعی را تولید می کند.

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

نظر دادن

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.

برچسب

شما اینجا هستسد:شهرستان ری-هجوم پروانه ها جنوب تهران / مدیر جهاد کشاورزی شهرستان ری، نگران کننده نباشید