faenfr

طرح تابستانی راهداری شهرستان ری آغاز شد

رییس اداره راهداری و حمل و نقل جاده‌ای شهرستان ری گفت: طرح بازدید و کنترل از ناوگان عمومی حمل و نقل جاده ای و عملیات راهداری با شروع سفرهای تابستانی در این شهرستان آغاز شد.

به گزارش کلینی نیوز، جواد نگاهداری در گفت و گو خبرگزاری ایرنا اظهار داشت: با توجه به فرا رسیدن فصل تابستان و پرتردد شدن جاده‌های جنوب پایتخت و آزاد راه تهران به قم و جلوگیری از وقوع هرگونه تصادفات احتمالی عملیات ویژه راهداری توسط این اداره آغاز و تا پایان تابستان ادامه دارد.

وی افزود :۶۰ کیلومتر از مسیر تهران به سمت قم و بلعکس این آزاد راه توسط اکیپ‌های راهداری ایمن سازی شد.

رئیس اداره راهداری ری عنوان کرد: نصب علائم هشدار دهنده و تعویض تابلوهای راهنمایی، تعمیر و بازسازی و نصب گاردریل های تصادفی حاشیه آزاد راه، مسطح کردن شانه خاکی و لکه گیری از جمله اقدامات ایمن سازی در این مسیر است.

وی با بیان اینکه روزانه در حدود ۵۰ دستگاه اتوبوس در این طرح توسط کارشناسان راهداری در عوارضی تهران به قم ارزیابی می‌شوند، عنوان کرد: باتوجه به اهمیت حقوق قانونی مسافران و ایمنی ناوگان عمومی سفر، کنترل مدارک راننده، معاینه فنی، تجهیزات ایمنی مانند کپسول آتش نشانی، سلامت عاج لاستیک، آماده به کار بودن چکش‌ها و کمربندها ی ایمنی ناوگان و سایر تجهیزات ایمنی توسط تیم‌های راهداری مورد بازدید قرار می‌گیرد.

شهرستان ری با یک میلیون نفر جمعیت در جنوب تهران واقع شده است، این شهرستان دارای ۳ هزار کیلومتر راه همسنگ، ۱۹۰ کیلومتر راه فرعی، ۱۷۵ کیلومتر راه روستایی و ۶۵ کیلومتر آزاد راه است.

{loadposition sc_position}
این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

نظر دادن

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.

برچسب

شما اینجا هستسد:شهرستان ری-طرح تابستانی راهداری شهرستان ری آغاز شد