faenfr

فرماندار ری: اطاله دادرسی در شهرستان باید کاهش یابد

احمد اسماعیلی راد در دیدار با رئیس دادگستری و دادستان شهرستان ری احمد اسماعیلی راد در دیدار با رئیس دادگستری و دادستان شهرستان ری

فرماندار ویژه شهرستان ری با اشاره به اینکه برنامه ریزی دقیق و استفاده درست از مدیریت زمان می‌تواند سرعت رسیدگی به روند پرونده‌ها در دادگستری را کاهش دهد تاکید کرد: زمان رسیدگی به پرونده‌ها در دادگستری شهرستان ری باید کاهش یابد.

به گزارش کلینی نیوز، احمد اسماعیلی راد روز چهارشنبه به مناسبت هفته قوه قضائیه با حضور در دادگستری شهرستان با رئیس رسول جلالی رئیس دادگستری و حجت الاسلام علی ملکوتی دادستان شهرستان ری دیدار کرد.

به گزازش خبرگزاری ایرنا، فرماندار شهرستان ری در این دیداراظهار داشت: کاهش رسیدگی به روند پرونده‌های وارده به دادگستری می‌تواند زمینه رضایت مردم را از دستگاه قضای شهرستان فراهم کند.

دکتر اصغر رسولی آذرکارشناس حقوقی و قاضی دادگستری با رادیو گفت‎وگو: اطاله دادرسی به معنای طولانی شدن غیرقانونی و غیرمعمول رسیدگی به پرونده هاست.این درحالی است که قانون برای رسیدگی به پرونده ها مواردی را در نظر گرفته که اگر از آن مدت تعیین شده بیشتر طول بکشد اطاله دادرسی نامیده می شود.در مواردی نیز قانونگذار به قاضی اختیار داده و اگر این رسیدگی طولانی تر از رویه معمول باشد شامل اطاله دادرسی می شود.

این کارشناس حقوقی تصریح کرد: درحال حاضر با تراکم کار و انباشت پرونده ها در دادگستری مواجه هستیم که در این موضوع تاثیر دارد. با توجه به اینکه در نظام قضایی یک استانداری تعریف شده که براساس آن یک بازپرس در ماه نزدیک به ۹۰ پرونده باید رسیدگی کند اما در دادگاه تهران بازپرسی نیست که فقط این تعداد پرونده به او ارجاع شود بلکه معمولا ۱۳۰ پرونده در اختیار او قرار دارد.

فرماندار شهرستان ری دراین جلسه با تاکید بر اینکه استفاده از سامانه‌های نوین الکترونیکی باید در دستور کار دستگاه قضای شهرستان ری قرار گیرد، عنوان کرد: استفاده از فن آوری های نوین موجب سرعت رسیدگی به پرونده‌ها، کاهش ارتباط ارباب رجوع با کارمندان، شفافیت و قضاوت بهتر قضات شود.

آدرس دفاتر خدمات الکترونیک قضایی شهر ستان ری

گفتنی است، در حال حاضر دو دفتر خدمات الکترونیک قضایی در شهری ، دو دفتر در بخش کهریزک و یک دفتر خدمات الکترونیک قضایی در بخش فشافویه مشغول خدمات  رسانی قضایی به شهروندان می باشد.

یکم تا هفتم تیرماه بمناسبت سالروز شهادت آیت الله دکتر شهید بهشتی (ره) و جمعی از یاران انقلاب اسلامی و امام خمینی (ره) به عنوان هفته قوه قضائیه نامگذاری شده است.

این مورد را ارزیابی کنید
(1 رای)

نظر دادن

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.

برچسب

شما اینجا هستسد:احبار جهان-سیاسی-پاسخ خشم آلود ترامپ به اتهام لاپوشانی از سوی دموکرات‌ها