faenfr

پرونده‌های ورودی به دادگستری شهرستان ری ۱۵ درصد افزایش یافت

رییس دادگستری شهرستان ری : مجموع پرونده‌های ورودی به دادگستری شهرستان ری با افزایش ۲۰ درصدی در پرونده‌های کیفری بوده است.

به گزارش کلینی نیوز، سول جلالی روز دوشنبه در نشست خبری به مناسبت آغاز هفته قوه قضائیه در جمع خبرنگاران تعداد پرونده‌های ورودی به دادگستری ری در سال گذشته را ۹۵ هزار و ۱۷۶ فقره اعلام و اظهار داشت: از این تعداد پرونده ورودی ۹۵ هزار و ۵۰۰ فقره با تعدادی از پرونده‌های مانده سال ۹۶ مختومه شد.

به گفته وی، ۲۴ هزار و ۳۰۰ فقره پرونده در حوزه کیفری و ۳۷ هزار پرونده وارده در دادسرا و ۱۹ هزار پرونده در شورای حل اختلاف شهرستان ری در این مدت تشکیل شد.

رئیس دادگستری ری عنوان کرد: مجموع پرونده‌های ورودی به دادگستری شهرستان ری با افزایش ۲۰ درصدی در پرونده‌های کیفری، ۵ درصدی در حوزه خانواده و ۱۰ درصدی در حوزه حقوقی همراه است.

بی احتیاطی در رانندگی بیشترین فراوانی پرونده‌ها را تشکیل می‌دهد

رئیس دادگستری شهرستان ری با بیان اینکه ۹۹ درصد پرونده‌های تصادفات منجر به محکومیت می‌شود، گفت: بی‌احتیاطی در رانندگی بیشترین فراوانی پرونده‌ها را در سال ۹۷ داشته که مجموع پرونده‌های وارده در این زمینه در حدود ۲ هزار و ۶۰۰ فقره بوده که منجر به ۶۷ مورد قتل غیرعمد ناشی از تصادف شده است.

وی اظهار داشت: تکریم ارباب رجوع، تحقق عدالت و رسیدگی دقیق و با سرعت در خصوص پرونده‌های وارده از مهمترین اهداف مورد توجه و مهم در این بخش به شمار می‌رود.

جلالی یادآور شد: میزان مراجعات مردمی به دادگستری شهرری در مقایسه با سایر دادگستری‌ها کمتر بوده و شاهد کاهش حضور مردم در این بخش هستیم.

وی اظهار داشت: امسال مطالبه خسارت و احصاء از نظر هزینه دادرسی، اعتراض به آرای شوراها در دعاوی خانوادگی، درخواست مطالبه مهریه و خسارت، تمکین و طلاق توافقی بیشترین درخواست‌ها به شمار می‌رود.

سال گذشته رسول جلالی در نشست با اصحاب رسانه به مناسبت هفته قوه قضائیه با بیان اینکه سرقت  بیشترین پرونده‌های موجود در دادگستری شهرری گفت: سرقت تعزیری مانند سرقت از ماشین، منزل و تلفن همراه فراوانی بیشتری نسبت به پروندهای مواد مخدر ، نزاع ها و غیره  دارد
وی آمار پرونده های  کلاهبرداری و خیانت در امانت را رو به افزایش دانست و  افزود: آمار و ارقام نشان می‌دهد که کلاهبرداری و خیانت در امانت نیز به رتبه سوم صعود کرده است، چرا که این دو موضوع  در سال‌های گذشته در رتبه‌های هفتم یا هشتم قرار داشتند.

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

نظر دادن

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.

برچسب

شما اینجا هستسد:شهرستان ری-پرونده‌های ورودی به دادگستری شهرستان ری ۱۵ درصد افزایش یافت