faenfr

تمام دلایل جدایی ری از تهران

محسن علیجانی نماینده مردم تهران محسن علیجانی نماینده مردم تهران

محسن علیجانی نماینده مردم تهران، ری، اسلامشهر، شمیرانات و پردیس در مجلس جدایی شورای شهر تهران از شهرری یک امر کاملا قانونی می‌داند.

به گزارش کلینی نیوز، محسن علیجانی نماینده مردم تهران، ری، اسلامشهر، شمیرانات و پردیس در مجلس شورای اسلامی  در گفتگو با خبرگزاری فارس  اظهارداشت:هزار هکتار از اراضی شهرستان ری در ده کیلومتری حسن آباد فشافویه و دو کیلومتری فرودگاه امام(ره) برای بازیافت زباله در نظر گرفته شده که این کار کانون تعفن جدیدی خواهد شد.اگر قرار بود انجام شود به جای مراتع و نزدیکی ظرفیت‌های گردشگری باید در سمت کویر گرفته می‌شد.

وی افزود:حسن آباد فشافویه ظرفیت عظیم گردشگری مثل روستای قلعه محمد علی خان در آن نزدیکی دارد که با انتقال زباله تمام سیستم از بین می‌رود و بهتر بود روبه روی آن پشت کوه مروه که تا مشهد کویر استفاده و با سیستم ریلی زباله از آرادکوه به آن‌جا منتقل شود.

علیخانی در پاسخ به اینکه چگونه شورای شهر تهران می‌تواند برای محدوده خارج خود در باقرآباد و کهریزک و حسن‌آباد تصمیم بگیرد؟ اظهار داشت: وقتی شهرری در مرکز شهرستان شورای شهر و شهرداری مستقل ندارد شورای باقرشهر، کهریزک یا حسن آباد هم نمی‌تواند در مقابل تصمیمات شهرداری تهران بایستد و دومینووار تسلیم می‌شود، نمونه بارز آن پسماندهای کهریزک و قرار گرفتن هزار هکتار منابع طبیعی حسن آباد در اختیار شهرداری تهران است.

شهرستان ری دارای سه شورای شهر در شهرهای باقر شهر، کهریزک و حسن آباد فشافویه است واختیارات آن در چارچوب قانون تصویب شده است.

سید میر کاظم آشتیانی شهردارسابق شهرحسن‌آباد، در۱۶ مهر ۱۳۹۶ گفته بود:شهرک صنعتی هیچ «عایدی» برای حسن‌آباد ندارد، ۳۰۰۰ هزار هکتار صنعت در کنار شهر ما حتی یک ریال به شهرداری نمی‌دهد، هیچ امکاناتی به شهر ما نمی‌دهند و تنها مشکلات تهران به این شهر تحمیل می‌شود.

بر اساس قانون مالیاتی در ایران نرخ مالیات و عوارض ارزش‌افزوده کالاها و خدمات عمومی از ابتدای سال 1396، 9 درصد اعلام‌شده است، این مالیات پس از تعیین و تکالیف قانونی برحسب جمعیت هر شهر استان تهران در اختیار شهرداری‌ها هر شهر جهت مصارف عمرانی قرار می‌گیرد.

به گزارش خبرنگار کلینی نیوز، عواید فرودگاه بین المللی امام خمینی (عوارض شهرداری ، ارزش برافروده فرودگاهی) نصیب شهرداری تهران می شود. این در حالی است که فرودگاه بین المللی در بخش فشافویه، از توابع شهرستان ری قرار گرفته است.

اسماعیل نعمت زاده شهردار کهریزک در دیدار مردمی مسئولان در مسجد جامع الشهدا در تیرماه  امسال گفته بود:روزانه حدود ۱۲۰۰ کامیون حمل زباله از کهریزک و جاده قدیم قم تردد می کنند که با عوارض روزانه هر کامیون تقریبا ۱۵ هزارتومان ماهانه ۵۴۰ میلیون تومان و سالانه رقمی بالغ بر ۶ میلیارد تومان خواهد بود که اختصاص این مبلغ از یک محل برای شهر کهریزک رقم کمی نیست.

 شهردار کهریزک با بیان اینکه در این سال ها از این محل بالای ۳۰ میلیارد تومان طلب داریم، خاطرنشان کرد: امیدواریم با پیگیری جدی فرماندار ویژه شهرستان ری و دستور رئیس جمهور این مرکز هرچه سریع تر تعیین تکلیف شود.

یک بام و دوهوای جدای ری از تهران در استقلال مدیریت شهری

جدایی ری از تهران ازلحاظ مالی به سود شهرداری‌ تهران است

علیخانی در مصاحبه  با خبرگزاری فارس ضمن بی اطلاعی از درآمد شهر ری اظهارداشت: ری از نظر درآمد غنی است و برای اداره خود بعد از جدایی شورای شهر مشکلی ندارد و تنها عوارض سالانه پالایشگاه تهران 100 میلیارد تومان است که معلوم نیست به کجا ریخته می‌شود.

گفتنی است  شهر ری منطقه بیست شهرداری تهران است و تابع فرمانداری تهران است.

به گزارش خبرنگار کلینی نیوز">کلینی نیوز، عواید فرودگاه بین المللی امام خمینی (عوارض شهرداری ، ارزش برافروده فرودگاهی) نصیب شهرداری تهران می شود. این در حالی است که فرودگاه امام خمینی در بخش فشافویه، از توابع شهرستان ری است.

گفتنی است  شهر ری منطقه بیست شهرداری تهران است و تابع فرمانداری تهران است.

این مورد را ارزیابی کنید
(4 رای‌ها)

نظر دادن

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.

برچسب

شما اینجا هستسد:شهرستان ری-تمام دلایل جدایی ری از تهران