faenfr

سرپرست فرمانداری: استقلال ری باید به صورت کارشناسی بررسی شود

اسماعیلی راد،سرپرست فرمانداری ویژه شهرستان ری ری اسماعیلی راد،سرپرست فرمانداری ویژه شهرستان ری ری

سرپرست فرمانداری ویژه ری گفت: ری با تمدن هشت هزار ساله و آثار باستانی دیرینه ظرفیت و هویت لازم برای استقلال را دارد و دارای هویتی مدنی و دیرینه است.آیا آثار باستانی برای  استقلال شهرری کافی است.

به گزارش کلینی نیوز، احمد اسماعیلی‌راد عصر یکشنبه12 آبان  در جمع خبرنگاران اظهار داشت: ری با تمدن هشت هزار ساله و آثار باستانی دیرینه ظرفیت و هویت لازم برای استقلال را دارد و دارای هویتی مدنی و دیرینه است.

وی تصریح کرد: جمعیت فعلی شهرستان ری  بر اساس سرشماری ۱۳۹۵ دارای ۷۱۷ هزار نفر است که باید ۷۰ هزار نفر از اتباع مجاز و در حدود ۱۴۰ هزار نفر هم غیرمجاز به این جمعیت اضافه کرد و مدیریت این جمعیت نیاز به شهرداری و شورای شهر مستقل دارد.

اسماعیلی راد گفت: هم آمیختگی ری و ارتباط نزدیک با تهران همواره وجود داشته و این همجواری‌ها باید موجب رشد شود، ولی در عمل اینگونه نیست.

فرمندار شهرستان ری بدون در نظر گرفتن حرم شاه عبداالظیم الحسنی در شهر ری  و با بیان اینکه ری با وجود شهرک‌های صنعتی، قطب اقتصادی پایتخت محسوب می‌شود، افزود: ارزش افزوده این صنایع در پایتخت هزینه می‌شود که تعادل لازم در این زمینه وجود ندارد.

گفتنی است، شهرک صنعتی شمس آباد، شهرک صنعتی امام حسین در شهرستان واقع شده است، بر اساس قانون مالیاتی در ایران نرخ مالیات و عوارض ارزش‌افزوده کالاها و خدمات عمومی از ابتدای سال 1396، 9 درصد اعلام‌شده است، این مالیات پس از تعیین و تکالیف قانونی برحسب جمعیت هر شهر استان تهران در اختیار شهرداری‌ها هر شهر جهت مصارف عمرانی قرار می‌گیرد.

سرپرست فرمانداری شهرستان ری  با اشاره به اینکه بسیاری از مشکلات پایتخت در شهرستان ری حل می‌شود، افزود: شهرک صنعتی شمس‌آباد و ۱۵ پهنه اقتصادی تامین‌کننده چرخه اقتصادی پایتخت است و اگر تعادل در این زمینه‌ها به خوبی رعایت می‌شد، شاخصه‌های اقتصادی در این منطقه تا این حد پایین نبود.

وی با بیان اینکه شهرداری منطقه(بیست) همکاری و انسجام لازم را برای ارائه خدمات به مردم منطقه را ندارد، افزود: توسعه فضای سبز در شرق پایتخت افزایش یافته، ولی در محدوده شهرری از جمله کوه بی بی شهربانو هیچگونه فضای سبزی وجود ندارد.

اسماعیلی راد ادامه داد: ماده ۱۰۰ قانون اساسی نیز تاکید کرده هر روستا، بخش و شهر باید دارای شورا باشد و مرکز شهرستان متناسب با منطقه ایجاد شود که این قوانین مغفول مانده است.

وی با اشاره به اینکه تعریف مشخصی درباره حریم شهرستان ری وجود ندارد، تصریح کرد: مجوز ایجاد صنوف در ۶۰۰ هکتار از اراضی این شهرستان توسط شهرداری تهران صادر شده است که این خلاف قانون است. وی مکان های این صنوف را اعلام نکرد.

اسماعیلی راد سرپرست فرمانداری شهزستان ری بدون اطلاع از اینکه شهرستان ری فرمانداری مستقل است ، دراین مصاحبه خاطز نشان کرد: این شهرستان پتانسیل و ظرفیت مستقل شدن را داراست و تاسیس شورای شهر نقش بسزایی در توسعه ری دارد.

وی بیان کرد: هم اکنون این طرح در مجلس در حال پیگیری است و هر تصمیمی که بر اساس قانون گرفته شود از آن تبعیت می‌کنیم.

شهرستان ری (به مرکزیت شهرری)  در جنوب استان تهران واقع شده که دارای پنج شهر شهرری، باقرشهر، کهریزک، قیامدشت و حسن آباد و چهار بخش مرکزی، کهریزک، فشاپویه، خاوران و قلعه نو است.

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

نظر دادن

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.

برچسب

شما اینجا هستسد:شهرستان ری-سرپرست فرمانداری: استقلال ری باید به صورت کارشناسی بررسی شود