faenfr

سخنان تعجب برانگیز تولیت آستان مقدس حرم عبدالعظیم (ع)

آیت‌الله ری شهری: دوستی جوانان با فضای مجازی شبیخون فرهنگی است

تولیت آستان مقدس حرم عبدالعظیم (ع) گفت: دوستی و انس گرفتن جوانان با فضای مجازی سم است و نوعی شبیخون فرهنگی محسوب می‌شود و باید با این توطئه دشمن مقابله کرد.

به گزارش کلینی نیوز، آیت‌الله محمد محمدی ری‌شهری روز دوشنبه 20/ آبان،  در سیزدهمین آیین تجلیل از حافظان کل قرآن در آستان عبدالعظیم(ع) اظهاراتی تعجب برانگیز درباره فضای مجازی اظهارکرد: فضای مجازی همچون دوستی ناباب است که جوانان ما را درگیر مسائل دنیوی کرده و ذهن و جان افراد زیادی را آلوده و تحت تاثیر قرار داده است.

به گزارش خبرگزار ایرنا، وی انس با قرآن را لازمه برخورد با این توطئه دشمن عنوان کرد و گفت: بایستی جوانان ما با مکاتب الهی بیشتر آشنا شوند تا از این گرفتاری‌ها نجات یابند.

وی ادامه داد: قرن‌هاست که دشمنان سعی کرده‌اند تا پیوند بین قرآن و اهل بیت را گسسته کنند و تا حدودی نیز در این زمینه موفق شده‌اند و حال پس از ۱۴ قرن، مردم و جوانان ایران باید از این پیوند حفاظت کنند.

 تولیت آستان عبدالعظیم(ع) درادامه افزود:قرآن بهترین کتاب برای هدایت مردم و جوانان است که باید با قلبی پاک به سمت این معارف الهی رفت و کسانی که با این کتاب آسمانی انس و پیوند عارفانه دارند از تمامی نیازهای دنیوی به دور هستند.

آیت الله خامنه ای رهبر جمهوری اسلامی ایران، در دیداربا  علما و روحانیون خراسان شمالی، در21 مهرماه 1391 درباره ظرفیت های فضای مجازی گفته است:امروز این جوان های دانشجو و غیردانشجو را که مشاهده می کنید ـ حالا من دانشجوها را می گویم ـ همه شان تقریباً و تغلیباً مشتاق اند از مفاهیم اسلامی و معارف اسلامی چیزهایی را بشناسند و چیزهایی را بفهمند و سر در بیاورند. من و شما باید زمینه فراهم کنیم که بتوانیم به آنها جواب دهیم. این فرصت تا امروز کی برای روحانیت وجود داشته؟ علاوه بر این، ابزارهای تسهیل کننده، مثل رایانه ها و ارتباطات اینترنتی و فضای مجازی و سایبری هم که الان در اختیار شماست. اگر بتوانید اینها را یاد بگیرید، می توانید یک کلمه حرف درست خودتان را به هزاران مستمعی که شما آنها را نمی شناسید، برسانید؛ این فرصت فوق العاده ای است؛ مبادا این فرصت ضایع شود. اگر ضایع شد، خدای متعال از من و شما روز قیامت سؤال خواهد کرد: از فرصت این همه جوان، این همه استبصار، این همه میل و شوق به دانستن، شما برای ترویج معارف اسلامی چه استفاده ای کردید؟ نظام اسلامی چنین خدمتی به ما معمّمین و روحانیون کرده. مگر می توانیم خودمان را کنار بگیریم؟

سیزدهمین {loadposition sc_position} آیین تجلیل از حافظان قرآنی آستان مقدس عبدالعظیم(ع) امروز (دوشنبه) با حضور آیت‌الله ری شهری و جمعی از مسئولان محلی در تالار شیخ صدوق برگزار شد و از ۲۶ حافظ جدید قرآن تجلیل شد.

این مورد را ارزیابی کنید
(4 رای‌ها)

نظر دادن

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.

برچسب

شما اینجا هستسد:احبار ایران-ظریف : اجرای بی رمق تعهدات ،پیشرفت دور از دسترس خواهد ماند