faenfr

فرماندار شهرستان ری :اراضی بیابانی شهرستان ری کانون ریزگرد است

 سرپرست فرمانداری ویژه ری گفت:۵۱ هکتار از اراضی بیابانی این شهرستان کانون ریزگرد داخلی است که باید اقدامات جدی برای مهار آن انجام شود.

به گزارش کلینی نیوز، حسین توکلی روز سه شنبه 12 آذر ماه در جلسه شورای اداری شهرستان ری اظهار داشت: طرح‌های بیابان‌زدایی در جهت کاهش ریزگردها و آلودگی هوا باید در شهرستان ری انجام گیرد تا در آینده شاهد معضلاتی مانند آلودی هوا و مشکلات تنفسی در این شهرستان نباشیم.

وی با اشاره به اینکه در برخی شهرستان‌های استان تهران بین ۱۰۰ تا ۲۰۰ هکتار طرح‌های بیابان‌زدایی انجام شده است، تاکید کرد: شهرداری‌ها، بخشداری‌ها و دهیاری‌ها باید با مشارکت بخش خصوصی در جهت کاهش آلاینده‌های هوا و ریزگردها اقدامات لازم را انجام دهند.

توکلی در بخش دیگری از سخنان خود به لزوم تغییر و تحول در سامانه کارا و رصد شهرستان ری تاکید کرد و گفت: مسئولان اداره کار باید در حوزه جذب جوانان و کارآفرینان اهل ری نهایت تلاش خود را مبذول کنند تا شاهد کاهش آمار بیکاری باشیم.

وی اضافه کرد: مجمتع‌های صنفی که در شهرستان ری ایجاد می شود باید در جهت منافع و توسط اهالی این شهرستان باشد تا مردم از منافع آن بهره‌مند شوند، در حال حاضر بسیار از نواحی صنعتی و مجتمع‌های صنفی هیچ گونه سودی برای مردم ری ندارند.

 سرپرست فرمانداری ویژه شهرستان ری در ادامه به وجود بزرگترین انبارهای کالای کشور در ری اشاره کرد و افزود: مردم ری باید با ایجاد زیرساخت‌های حمل و نقلی از این پتانسیل موجود بهره‌برداری کنند.

  دوهزار بیکار در شهرستان ری

رييس اداره تعاون، كار و رفاه اجتماعي شهرستان ري در گفت و گو با خبرنگار ايرنا در بهمن سال گذشته گفته بود: 2 هزار و 296 بيكار در اين شهرستان مقرري دريافت مي كنند و سعي داريم افراد بيشتري را تحت پوشش قرار دهيم.

سعید دهقان معاون کارآفرینی و اشتغال اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان تهران در حاشیه کارگروه جلسه اشتغال شهرستان ریدر 5/ مرداد ماه امسال اظهارکرد: نرخ بیکاری در شهرستان ری نیز ۸.۵ دهم است که نسبت به سایر شهرهای استان موقعیت مناسبی دارد.
معاون کارآفرینی اشتغال استان تهران به حضور بدون مجوز اتباع بیگانه در شهرستان ری اشاره کرد و گفت: هم اکنون استان تهران دارای ۵۰۰ هزار اتباع بیگانه است و ۲۰۰ هزار نفر از این اتباع در شهرستان ری ساکن هستند که خود عامل مهمی در بیکاری افراد جامعه دارد.

وی ادامه داد: اتباع بیگانه درگذشته  شغل های کم ارزش را انجام می دادند، اما امروزه در مشاغل تخصصی وارد شده که این نوعی خطر و هشدار برای ساکنان استان تهران و شهرستان ری محسوب می شود.

شهرستان ری با جمعیتی در حدود یک میلیون نفر با پنج بخش مرکزی، کهریزک، قلعه نو، حسن آباد فشافویه و خاوران در جنوب استان تهران قرار گرفته است.

این مورد را ارزیابی کنید
(1 رای)

نظر دادن

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.

برچسب

شما اینجا هستسد:احبار جهان-ورزشی-ایران، برگزاری جام جهانی کشتی فرنگی تا پایان آذرماه