faenfr

تصفیه‌خانه شیرابه آرادکوه فعال شده است

 پیروز حناچی شهردار تهران پیروز حناچی شهردار تهران

شهردار تهران گفت: منشاء بوی نامطبوع تهران معلوم نیست آرادکوه باشد و یکی از فرضیه است ولی تصفیه‌خانه شیرابه آرادکوه فعال شده بر اساس آنچه همکاران گزارش دادند تا 40 درصد شیرابه‌ها تصفیه می‌شود

به گزارش کلینی نیوز، پیروز حناچی شهردار تهران در جمع خبرنگاراندر پاسخ به سوالی در خصوص شیرابه‌های موجود در آرادکوه و کاهش بوی نامطبوع تهران که مردم را آزار می‌دهد، عنوان داشت: منشاء بوی نامطبوع تهران معلوم نیست آرادکوه باشد و یکی از فرضیه است ولی تصفیه‌خانه شیرابه آرادکوه فعال شده بر اساس آنچه همکاران گزارش دادند تا 40 درصد شیرابه‌ها تصفیه می‌شود و مابقی آن هم باز به چرخه بازیافت و تصفیه باز می‌گردد.

وی با بیان اینکه مشکلی که در طول 50 سال به وجود آوردیم یک شبه حل نمی‌شود ولی در جهت حل آن هستیم، یادآور شد:به دنبال این هستیم تا 30 درصد از زباله‌ها بازیافت شود، 30 درصد به انرژی تبدیل شود و 30 درصد دیگر فعلا دفن شود که باید به حداقل دفن دست یابیم که هدف اصلی ما در طرح کاپ است.

شهردار تهران حاشیه نشینی را یکی از عارضه‌های کلانشهرها بر شمرد و معتقد است تمام دنیا با شدت و ضعف درگیر هستند و نباید به آن دامن زد یعنی سیاست‌هایی که بین فقر و غنا افتراق ایجاد می‌کند باعث حاشیه نشینی می شود که در مرحله اول نباید به آن دامن بزنیم و اقدامات التیام بخش را در مناطق حاشیه‌ای تعقیب کنیم.

جدای ری از تهران

حناچی در مورد جدایی ری از تهران اظهار داشت: در حوزه کلانشهرها مدیریت یکپارچه اصلی مهم است و همه کلانشهرهای دنیا به دنبال آن هستند و هرگونه افتراق در حوزه تقسیمات سیاسی که متأسفانه در کشور ما با مدیریت یکپارچه به هم وصل است و خرد شدن تقسیمات سیاسی در جهت عکس مدیریت یکپارچه مثل سم است و باید این یکپارچگی در حوزه نفوذ کلانشهرها را حفظ کنیم.

بهشت {loadposition sc_position} زهرا، دریافت عوارض برای دفن زباله‌ها از شهرداری تهران و از کارخانه‌ها و شرکت‌های نفتی ری برای ورود فاضلاب شهری تهران به شهرری، از مهم‌ترین منابع درآمدی است که موافقان جدایی شهرری از تهران به آن اشاره می‌کنند.

حجت نظری عضو شورای اسلامی شهر تهران، ری و تجریش در گفت‌وگو با خبرنگار فارس شهرری بیان اینکه  در خصوص استقلال ری، در صلاحیت شورای اسلامی شهر تهران نیست، اظهارداشت: نظر مخالف یا موافق من و همکارانم نمی‌تواند تاثیری در نتیجه تصمیم‌گیری این طرح داشته باشد چراکه در نهایت وزارت کشور تصمیم گیرنده نهایی است.

وی در پاسخ به این سوال که چرا پس از 30 سال در مورد این طرح تصمیم قطعی گرفته نمی‌شود و چندوقت یکبار این مسئله مطرح می‌شود و پس از مدتی فراموش می‌شود؟ گفت: وضع موجود تصمیم قطعی است و تا به حال نظر مجری قانون بر جدایی ری از تهران نبوده و اداره کل تقسیمات کشوری اینگونه تصمیم گرفته است.

علیخانی در پاسخ به اینکه چگونه شورای شهر تهران می‌تواند برای محدوده خارج خود در باقرآباد و کهریزک و حسن‌آباد تصمیم بگیرد؟ اظهار داشت: وقتی شهرری در مرکز شهرستان شورای شهر و شهرداری مستقل ندارد شورای باقرشهر، کهریزک یا حسن آباد هم نمی‌تواند در مقابل تصمیمات شهرداری تهران بایستد و دومینووار تسلیم می‌شود، نمونه بارز آن پسماندهای کهریزک و قرار گرفتن هزار هکتار منابع طبیعی حسن آباد در اختیار شهرداری تهران است.

 

این مورد را ارزیابی کنید
(1 رای)

نظر دادن

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.

برچسب

شما اینجا هستسد:شهرستان ری-تصفیه‌خانه شیرابه آرادکوه فعال شده است