faenfr

فرماندار شهرستان ری:صندوق های رای نیاز به سرکشی ندارند

حسین توکلی کجانی معاون استاندار تهران و فرماندار ویژه شهرستان ری حسین توکلی کجانی معاون استاندار تهران و فرماندار ویژه شهرستان ری

کجانی معاون استاندار تهران و فرماندار ویژه شهرستان ری:در انتخابات مورد آسیب شناسی قرار گرفته و نگاه وزارت کشور این است که صندوق های رای نیاز به سرکشی ندارند.

به گزارش کلینی نیوز، حسین توکلی کجانی معاون استاندار تهران و فرماندار ویژه شهرستان ری در نخستین نشست مشترک اعضای هیات های اجرائی و نظارت انتخابات12دی ماه اظهار داشت:انتخابات مورد آسیب شناسی قرار گرفته و نگاه وزارت کشور این است که صندوق ها نیاز به سرکشی ندارند و با استفاده از سامانه جامع امکان رصد صندوق ها به صورت آنلاین وجود دارد.
به گزارش کمیته اطلاع رسانی و تبلیغات انتخابات شهرستان ری، وی با بیان اینکه اقدامات فعلی نتیجه آسیب شناسی های سال های گذشته است، گفت: آموزش باید برای همه دست اندر کاران باشد و اولویت ما در شهرستان ری آموزش است، لذا اگر در روز انتخابات دقت شود مشکلات بعدی ایجاد نخواهد شد.
معاون استاندار تهران دراین نشست بیان داشت: باید شرایطی ایجاد شود که پایبندان به نظام که در انتخابات شرکت میکنند برای کسب آرا معرفی شوند و در نهایت ما از تمامی افکار و عقاید در انتخابات نماینده داشته باشیم.
به گفته  آقای علیخانی، مدیرکل سیاسی و انتخابات استانداری تهران ،۳۷ هیات اجرایی در استان تهران و ۵ هیات اجرایی در شهرستان ری متولی برگزاری انتخابات هستند که شهرستان ری با داشتن ۵ هیات اجرایی بیشترین سهم را دارد.
مولایی مسئول هیات نظارت انتخابات شهرستان ری در نشست مشترک اعضای هیات های اجرایی و نظارت گفت:شورای نگهبان چون واجد نظارت استصوابی است و باید در تمامی مراحل انتخابات نظریه تصویبی داشته باشد موظف است که کار انتخابات از جمله تایید صلاحیت را پیش برد، اما تایید صلاحیت بدین معنا است که شرایط حداقلی که در قانون تعیین شده در افراد وجود داشته باشد و بتوانیم گواهی بر این موضوع صادر کنیم.
وی تاکید کرد: حسن شهرت و عدم شهرت معیار کیفی است و آنچه که در کیفیت آن مطرح میشود باید در مجلس مطرح و سپس به قانون تبدیل شود اما قانون فعلی ما این است و باید رعایت شود.
وی افزود:وزارت کشور در بعد اجرا و شورای نگهبان از بعد نظارت مسئولیت دارند.

{loadposition sc_position}
این مورد را ارزیابی کنید
(2 رای‌ها)

نظر دادن

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.

برچسب

شما اینجا هستسد:شهرستان ری-فرماندار شهرستان ری:صندوق های رای نیاز به سرکشی ندارند