faenfr

صدها عضو گروه تروریستی "بوکوحرام" کشته شدند

  • پنج شنبه, 13 دی 1397 ساعت 19:54
  • منتشرشده در آفریقا

ارتش نیجریه و نیجر اعلام کردند که در نبرد پیرامون دریاچه چاد بیش از دویست عضو گروه تروریستی بوکوحرام کشته شدند.

به گزارش کلینی نیوز، در اعلامیه وزارت دفاع نیجریه آمده است که در حمله هوایی علیه مواضع گروه بوکوحرام بیش از دویست نفر از اعضای این گروه کشته شدند. علاوه بر آن تلویزیون دولتی نیجریه گزارش کرده است که ۸۷ نفر از اعضای بوکوحرام توسط نیروی زمینی ارتش نیجریه به هلاکت رسیدند.

خبرگزاری فرانسه قبلا گزارش داده بود که احتمال خطر حمله گروه بوکوحرام به مراکز نظامی نیجریه در اوایل سال نو وجود دارد. حال این خبرگزاری با استناد به برخی منابع نظامی محلی گزارش داده که مراکز نظامی ارتش نیجریه در مرزهای شمال شرقی کشور مورد حمله قرار گرفته و این مراکز به تصرف گروه بوکوحرام درآمده است.

در گزارش خبرگزاری فرانسه آمده است که در نبرد سختی که بین ارتش نیجریه با گروه بوکوحرام درگرفته یک هلی‌کوپتر ارتش نیجریه از بین رفته است.

"بوکو حرام" نام رسمی گروهی خشونت‌گرا و مسلح در نیجریه است که در سال ۲۰۰۹ فعالیت خود را بر مبنای مخالفت با آموزش به سبک غربی در کشورهای آفریقایی آغاز کرد. این گروه بارها علیه نیروهای امنیتی و سیاسی نیجریه عملیات ترویستی انجام دادند و دهات، مدارس، کلیساها را ویران کردند.

شبه‌نظامیان این گروه  دست به گروگان‌گیری‌ها و سوءقصد‌های خونین متعددی زده و تا کنون بیش از ۲۷ هزار نفر را به قتل رسانده‌ و یک میلیون‌ و ۸۰۰ هزار نفر را هم آواره کرده‌اند.

این گروه نفوذ خود را به کشورهای نیجر، کامرون و چاد نیز گسترش داده است. دولت نیجریه خواستار ائتلاف جامعه جهانی در مقابله با بوکو حرام شده است.

بوکوحرام مخوف‌ترین گروه تروریستی آفریقایی است که بیشر در نیجریه فعالیت می‌کند.

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

نظر دادن

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.

برچسب

شما اینجا هستسد:تروریسم-آفریقا-صدها عضو گروه تروریستی "بوکوحرام" کشته شدند