faenfr

اظهارات 'عجیب' نماینده کنگره آمریکا درباره حملات تهران

  • یکشنبه, 21 خرداد 1396 ساعت 08:09
  • منتشرشده در آسیا
دینا روراباکر، عضو جمهوری‌خواه مجلس نمایندگان آمریکا دینا روراباکر، عضو جمهوری‌خواه مجلس نمایندگان آمریکا

نماینده کنگره آمریکا:شاید این فکر بدی نباشه که آمریکا از سنی‌هایی که به حزب الله و شیعه‌های دشمن ما حمله می‌کنند، حمایت کند.

به گزارش کلینی نیوز، روراباکر که روز گذشته، پنجشنبه، در جریان یک جلسه استماع درباره حزب الله لبنان در کنگره آمریکا و با کارشناسان سخن می‌گفت با اشاره به حملات روز چهارشنبه در مرکز تهران، رو به حاضران در جلسه کرد و گفت: "شاید این فکر بدی نباشه که آمریکا از سنی‌هایی که به حزب الله و شیعه‌های دشمن ما حمله می‌کنند، حمایت کنه، این فکر خوبی نیست؟"

او پس از طرح این اظهار‌نظر با پاسخ یکی از کارشناسان حاضر در جلسه روبرو شد که می‌گوید: "این حملات از سوی داعش صورت گرفته و ما نباید به هیچ وجه از آن حمایت کنیم و باید آن را محکوم می‌کنیم."

با وجود این، آقای روراباکر با ذکر مثالی می‌گوید: "مثلا می‌دانستیم که جوزف استالین که آدم بدی بود و هرگز نباید با او همکاری می‌کردیم، اما با وجود اذعان به بد بودنش برای از پای درآوردن هیتلر... شاید بد فکری نباشه که اجازه دهیم گروه‌های رادیکال اسلامی به جان هم بیافتند."

در پاسخ به این اظهار نظر هم یکی دیگر از کارشناسان حاضر در جلسه می‌گوید: "این یعنی حمایت از داعش. ما باید داعش را نابود کنیم."

اظهارات این نماینده کنگره آمریکا با مخالفت‌هایی مواجه شده است. شورای ملی ایرانیان آمریکا، نایاک، با انتشار ویدئو سخنان آقای روراباکر از سخنان او شدیدا انتقاد کرده و طی بیانیه ای رسما از او خواسته نسبت به این اظهارات "عذرخواهی کند".

این نماینده جمهوری‌خواه ساعتی بعد در یک یادداشت فیسبوکی "تصریح" کرده آنچه گفته "به معنی حمایت از کشتار مردم عادی نبوده" است. با وجود این، بسیاری از کاربران این شبکه اجتماعی در زیر یادداشت جدید او با انتقاد شدید، وی را متهم به حمایت از تروریسم و داعش کرده‌اند.

در حملات روز چهارشنبه به ساختمان مجلس ایران و حرم آیت‌الله خمینی، بنیان‌گذار انقلاب اسلامی در این کشور، ۱۷ نفر کشته و بیش از ۴۰ نفر مجروح شدند.

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

نظر دادن

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.

برچسب

شما اینجا هستسد:تروریسم-آسیا-اظهارات 'عجیب' نماینده کنگره آمریکا درباره حملات تهران