faenfr

انفجار مرگبار یک خودرو بمب‌گذاری‌شده در شهرک صدر بغداد

  • سه شنبه, 07 شهریور 1396 ساعت 07:55
  • منتشرشده در آسیا
انفجار یک خودرو بمب‌گذاری‌شده در شهرک صدر بغداد انفجار یک خودرو بمب‌گذاری‌شده در شهرک صدر بغداد

در انفجار یک خودرو بمب‌گذاری شده که روز دوشنبه ۶ شهریور/ ۲۸ اوت، در منطقه "جمیله" واقع در شهرک شیعه‌نشین صدر در شرق بغداد پایتخت عراق، روی داد، دست‌کم ٨ نفر کشته و ۲۵ نفر دیگر زخمی شدند. گروه دولت اسلامی (داعش) در سایت خبری اعماق مسئولیت این انفجار را بر عهده گرفت.

به گزارش کلینی نیوز، در حالی خبرگزاری رویترز به نقل از منابع پلیس و بهداشت عراق تعداد کشته‌شدگان را دست‌کم ٨ نفر اعلام کرده، خبرگزاری فرانسه به نقل از همین منابع، آمار قربانیان این انفجار را ۱۱ کشته و ۲۶ زخمی دانسته است.

همچنین یک سخنگوی وزارت کشور عراق، تعداد کشته‌شدگان را ۴ نفر و تعداد زخمی‌ها را ۱۲ نفر اعلام کرده و اضافه کرده است که ۲ نیروی پلیس عراق در میان کشته‌شدگان هستند.

رویترز نوشته که هنوز مشخص نیست که آیا این انفجار توسط یک حمله‌کننده انتحاری در دورن خودرو صورت گرفته یا اینکه خودرو همراه با مواد انفجاری و بدون سرنشین در این منطقه پارک شده بود.

خبرگزاری فرانسه نیز نوشت که انفجار ساعت ۱۰ و ۳۰ دقیقه (به وقت محلی) در یک بازار شهرک صدر که عمدتاً شیعه‌نشین است روی داد. این خبرگزاری اضافه کرده که قربانیان به ۲ بیمارستان در این شهرک منتقل شدند.

این انفجار همچنین به ساختمان‌ها و مغازه‌های اطراف آسیب‌های جدی وارد کرد.

این مورد را ارزیابی کنید
(1 رای)

نظر دادن

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.

برچسب

شما اینجا هستسد:تروریسم-آسیا-انفجار مرگبار یک خودرو بمب‌گذاری‌شده در شهرک صدر بغداد