faenfr

ارسال سلاح آمریکایی برای مخالفان اسد از پایگاه هوایی آلمان

  • پنج شنبه, 23 شهریور 1396 ساعت 12:34
  • منتشرشده در آسیا

آمریکا از پایگاه هوایی رامشتاین در ایالت راین‌لند فالتس آلمان برای ارسال سلاح به سوریه و تحویل آنها به شورشیان این کشور استفاده کرده است.

به گزارش کلینی نیوز، روزنامه آلمانی "زود دویچه" گزارش داده که آمریکا از پایگاه هوایی خودش در ایالت راین‌لند فالتس آلمان استفاده کرده تا اسلحه و مهمات خریداری شده از کشورهای شرق اروپا را برای شورشیان سوریه بفرستد.

دولت آمریکا در نظر داشته با تحویل این سلاح ها به شورشیان مخالف بشار اسد، آنها را در مقابل ارتش سوریه تقویت کند.

بی‌خبری آلمان

دولت آلمان از آغاز جنگ داخلی در سوریه در سال ۲۰۱۱ تاکنون مجوزی برای صدور سلاح به این کشور صادر نکرده است. وزارت امور خارجه آلمان و همچنین نهاد کنترل صادرات نظامی آلمان در وزارت اقتصاد این کشور اعلام کرده‌اند که هیچ اطلاعی از صدور سلاح از پایگاه هوایی آمریکا در ایالت راین‌لند فالتس به سوریه نداشته‌اند.

برمبنای قوانین کنترل سلاح‌های جنگی در آلمان، آمریکا موظف بوده برای صدور سلاح از خاک آلمان از دولت این کشور اجازه بگیرد. یکی از سخنگویان وزارت اقتصاد آلمان اعلام کرده است که آمریکا از سال ۲۰۱۰ تاکنون هیچ تقاضایی برای صدور اسلحه از خاک آلمان، به مقامات این کشور نداده است.

خبرگزاری پروتستان می‌نویسد،نهاد پژوهشی "Small Arms Survey مستقر در ژنو، چهارشنبه ۱۳ سپتامبر (۲۲ شهریور) در گزارشی عنوان کرد که در میان ۴۹ کشور صادرکننده سلاح‌های سبک، آلمان فدرال در "رده‌بندی شفافیت"  مقام اول را دارد.

دولت آلمان در تحقیقات سال ۲۰۱۴ بهترین و همه‌جانبه‌ترین اطلاعات را در زمینه داد و ستد تپانچه، تفنگ، تفنگ رزمی، کارابین (تفنگ فتیله‌ای)، مسلسل و مسلسل سبک داده است.

روزنامه آلمانی "زود دویچه" گزارش داده است که واسطه‌های ارتش آمریکا سلاح‌های ساخت روسیه را همراه با مهمات آن به ارزش صدها میلیون دلار از صربستان، بوسنی و هرزگوین، جمهوری چک و قزاقستان خریداری کرده است.

سی‌آی‌ای، آژانس اطلاعات مرکزی آمریکا (CIA) به این ترتیب می‌خواسته چنین وانمود کند که از شورشیان مخالف بشار اسد، رئیس جمهوری سوریه، حمایت نمی‌کند.

مبنای گزارش "زود دویچه" تحقیقات مشترکی است که کارشناسان این روزنامه با پروژه شبکه خبرنگاران علیه فساد و خلاف‌های سازماندهی شده (OCCRP) و شبکه خبرنگاران بالکان (BIRN) انجام داده‌اند.

پایگاه رامشتاین بزرگ‌ترین پایگاه هوایی آمریکا در اروپاست. مخالفت‌ با فعالیت‌های این پایگاه از طرف سازمان‌های صلح‌دوست بسیار است. از همین پایگاه است که هواپیماهای بی‌سرنشین نظامی آمریکایی مجهز به موشک، علیه مواضع افراط‌گرایان در افغانستان، پاکستان، سومالی و یمن پرواز می‌کنند.

این مورد را ارزیابی کنید
(1 رای)

نظر دادن

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.

برچسب

شما اینجا هستسد:تروریسم-آسیا-ارسال سلاح آمریکایی برای مخالفان اسد از پایگاه هوایی آلمان