faenfr

تایید حکم اعدام ۸ عضو داعش در ایران

  • دوشنبه, 21 خرداد 1397 ساعت 14:34
  • منتشرشده در آسیا

دیوان عالی کشور حکم اعدام ۸ تن از متهمان پرونده حمله تروریستی به مجلس شورای اسلامی و آرامگاه آیت‌الله خمینی را تایید کرد.

به گزارش کلینی نیوز، موسی غضنفرآبادی، رئیس دادگاه‌های انقلاب اسلامی تهران در روز دوشنبه (۲۱ خرداد/۱۱ ژوئن) اعلام کرد که حکم اعدام "هشت تن از تروریست‌های وابسته به داعش" تایید شده است.

به گفته این مقام قضایی، یکی از شعب دیوان عالی کشور حکم شعبه ۱۵ دادگاه انقلاب درباره اعدام این متهمان را تایید کرده است. جرم این افراد "معاونت در بغی مستوجب اعدام" اعلام شده است.

به گزارش خبرگزاری تسنیم، این افراد از جمله متهمان پرونده "حمله تروریستی" در خرداد ماه سال ۱۳۹۶ هستند.

پیش‌تر شعبه ۱۵ دادگاه انقلاب به ریاست قاضی صلواتی این افراد را به اتهام "معاونت در افساد فی الارض" مقصر شناخته و رای به اعدام آنان داده بود.

پرونده حمله تروریستی به مجلس و آرامگاه بنیانگذار جمهوری اسلامی در مجموع ۲۸ متهم دارد که رسیدگی به ۱۸ فرد باقی مانده قرار است در ماه‌های آتی صورت گیرد.

۱۷ خرداد سال ۱۳۹۶ بخش مراجعات مردمی ساختمان مجلس شورای اسلامی در تهران هدف یک حمله مسلحانه قرار گرفت. در این حمله مجموعاً ۱۷ نفر از مراجع‌کنندگان و ماموران انتظامی و ۵ مهاجم کشته شدند.

چند دقیقه پس از این حمله، گروه دیگری که مانند گروه اول متهم به ارتباط و همکاری با گروه تروریستی "دولت اسلامی" (داعش) هستند، پیش از انجام عملیات در محوطه بیرونی آرامگاه خمینی هدف گلوله ماموران امنیتی و انتظامی قرار گرفتند.

گروه موسوم به دولت اسلامی (داعش) با انتشار ویدئویی مسئولیت این حملات را بر عهده گرفت.

قاضی دادگاه پیش از این گفته بود که پرونده حملات سال گذشته داعش در تهران ۲۶ متهم دارد که هشت نفر آنها در دادگاه حاضر شده‌اند.

در جلسه اول محاکمه این افراد نماینده دادستان پس از قرائت کیفرخواست علیه هشت متهم حاضر در دادگاه برای آنها مجازات اعدام درخواست کرد.

اتهامات هشت محکوم به اعدام از زبان نماینده دادستان:
"متهم اول به اتهام بغی به علت حضور در گروهک تروریستی داعش و ورود غیرمجاز به کشور، قاچاق مهمات و اسلحه جنگی، جعل سند و شناسنامه، حمل و نگهداری سلاح جنگی، حمل و نگهداری گاز اشک‌آور در تاریخ ۲۰ خرداد ۱۳۹۶ بازداشت شده است. متهم دوم به اتهام معاونت در افساد فی‌الارض و حمل و نگهداری سلاح جنگی سبک و سنگین در ۱۹ خرداد ۱۳۹۶ بازداشت شده است. متهم سوم به اتهام معاونت در افساد فی‌الارض مستوجب اعدام، جعل شناسنامه، خرید، حمل و نگهداری اسلحه مورد محاکمه قرار گرفت.

نفر چهارم به اتهام افساد فی‌الارض. نفر پنجم به اتهام بغی به علت عضویت در گروهک تکفیری داعش، نفر ششم به اتهام معاونت افساد فی‌الارض مستوجب اعدام، خرید و حمل سلاح جنگی، نفر هفتم به اتهام معاونت در افساد فی‌الارض تهیه و حمل و نگهداری سلاح جنگی، استفاده از سند مجعول و نفر هشتم به اتهام افساد فی‌الارض مستوجب اعدام، تهیه حمل و نگهداری سلاح جنگی سبک و سنگین، مخفی کردن متهمین و اسکان تیم ترور مورد محاکمه قرار گرفتند."

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

نظر دادن

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.

برچسب

شما اینجا هستسد:تروریسم-آسیا-تایید حکم اعدام ۸ عضو داعش در ایران