faenfr

کشته شدن دهها نفر در حملات انتحاری داعش در سوریه

  • پنج شنبه, 04 مرداد 1397 ساعت 07:08
  • منتشرشده در آسیا

طی رشته‌ای از عملیات انتحاری در جنوب سوریه بیش از ۲۱۵ نفر کشته شدند. درگیری ارتش و داعش همچنان ادامه دارد.

به گزارش کلینی نیوز، گروه تروریستی در جریان یک سلسله عملیات انتحاری در جنوب سوریه بیش از ۲۱۵ نفر را به کام مرگ کشانده و باعث زخمی شدن دست‌کم ۲۰۰ نفر شده است. به گزارش دیده‌بان حقوق بشر سوریه، شمار زیادی غیرنظامی و تعدادی از نیروهای امنیتی این کشور در میان کشته‌شدگان هستند.

دیده‌بان حقوق بشر سوریه شبکه‌ای است مستقر در لندن که اطلاعات خود را از فعالان سوری در محل می‌گیرد و اخبار آن توسط نهادهای مستقل که امکانی برای راستی‌آزمایی اخبار سوریه ندارند، تأیید نمی‌شود. با وجود این، تاکنون صحت بیشتر خبرهای منتشرشده توسط این گروه اثبات شده است.

طبق گزارش این گروه، در شهر سویدا واقع در جنوب سوریه چهار عامل انتحاری با منفجر کردن کمربندهای انفجاری خود باعث کشته و زخمی شدن شمار زیادی از مردم شده‌اند.

در این میان داعش با انتشار بیانیه‌ای در پیام‌رسان تلگرام مسئولیت عملیات انتحاری در سویدا را برعهده گرفت و نوشت که "سربازان خلافت اسلامی" با این اقدام مواضع امنیتی و اهداف دولتی در این شهر را هدف قرار داده‌اند.

فرستنده تلویزیونی المنار، وابسته به حزب‌الله لبنان از مؤتلفان رژیم اسد نیز با استناد به نهادهای بهداشت و درمان شهر سویدا، از دست‌کم ۵۰ کشته و ۷۸ مجروح خبر داده است.

همچنین به گزارش خبرگزاری سانا، جهادگرایان برای حمله به شهر تلاش کرده‌اند. بر اساس این گزارش، یکی از عاملان این حملات انتحاری خود را در یک بازار منفجر کرده است. اما به گفته این خبرگزاری دولتی سوریه، نیروهای امنیتی دو عامل دیگر را تعقیب کرده و پیش از آنکه آنها بتوانند قصد خود را عملی کنند، آنها را کشته‌اند. تلویزیون دولتی سوریه آمار قربانیان را ۳۸ کشته و ۳۷ زخمی اعلام کرده است.

گرچه "دولت اسلامی" تقریبا تمامی مناطق تحت تسلط خود در سوریه را از دست داده، اما هنوز در شمار اندکی از مناطق این کشور فعال است. به گزارش خبرگزاری آلمان با استناد به گفته یکی از ساکنان سویدا، فضای وحشت بر مردم این شهر مسلط شده است. به گفته تعداد دیگری از شاهدان عینی، انفجارها تمامی مناطق شهر را به لرزه در آورده‌اند.

بر اساس اطلاعات دیده‌بان حقوق بشر سوریه، درگیری‌ها در این منطقه هنوز ادامه دارد و نیروهای داعش چندین روستای اطراف سویدا را تحت کنترل خود در آورده‌اند. به گزارش این گروه، دست‌کم ۲۸ تن از نیروهای دولت سوریه و ۱۶ عضو داعش در جریان درگیری‌ها کشته شده‌اند.

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

نظر دادن

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.

برچسب

شما اینجا هستسد:تروریسم-آسیا-کشته شدن دهها نفر در حملات انتحاری داعش در سوریه