faenfr

"حمایت" آمریکا از 'گروه تروریستی مجاهدین خلق

  • پنج شنبه, 04 مرداد 1397 ساعت 07:29
  • منتشرشده در آسیا
رودی جولیانی، وکیل ترامپ و نیوت گینگریچ، رئیس پیشین کنگره آمریکا که در گردهمایی مجاهدین در پاریس با حضور مریم رجوی شرکت کردند، در عکس دیده می‌شوند رودی جولیانی، وکیل ترامپ و نیوت گینگریچ، رئیس پیشین کنگره آمریکا که در گردهمایی مجاهدین در پاریس با حضور مریم رجوی شرکت کردند، در عکس دیده می‌شوند

نماینده دائم جمهوری اسلامی در سازمان ملل متحد، با ارسال نامه‌ای به شورای امنیت خواستار توقف "سیاست‌های آمریکا در حمایت از سازمان مجاهدین خلق" شد.

به گزارش کلینی نیوز، رسانه‌های ایران روز سه‌شنبه (دوم مرداد/ ۲۴ ژوئیه) خبر دادند که غلامعلی خوشرو، نماینده دائم جمهوری اسلامی در سازمان ملل متحد، با ارسال نامه‌ای به شورای امنیت خواستار توقف "سیاست‌های آمریکا در حمایت از سازمان مجاهدین خلق" شده است. خوشرو در این نامه، به گفته خود "مسئولیت بین‌المللی جرایم تروریستی" این سازمان را متوجه دولت آمریکا دانسته و خواستار ثبت نامه اعتراضی مورخ ۲۶ تیرماه ایران "به عنوان سند" شورای امنیت شده است.

نماینده دائم ایران در سازمان ملل در نامه خود به شورای امنیت، با اشاره به حضور برخی سیاستمداران نزدیک به دولت آمریکا در نشست اخیر سازمان مجاهدین خلق در پاریس، ایالات متحده را متهم به "حمایت و تأمین مالی" آنان کرده و با "تروریستی" خواندن این سازمان، "اقدامات غیرقانونی" دولت آمریکا در این خصوص را به‌شدت محکوم کرده است.

در نشست اخیر سالانه سازمان مجاهدین خلق که روز ۳۰ ژوئن (۹ تیرماه) گذشته در پاریس برگزار شد، علاوه بر تعداد زیادی از مقام‌های سابق سیاسی و نظامی برخی کشورهای غربی، شماری از مقام‌های کنونی این کشورها نیز حضور داشتند. افزون بر حضور سیاستمدارانی مانند جوزف لیبرمن از حزب دمکرات، برخی از نزدیکان ترامپ نیز در نشست مجاهدین به ایراد سخنرانی پرداختند و خواستار تغییر حکومت در ایران شدند. یکی از آنها رودی جولیانی، سیاستمدار جمهوری‌خواه نزدیک به رئیس جمهوری آمریکا بود که با معرفی سازمان مجاهدین به عنوان "آلترناتیو نیرومند" جمهوری اسلامی، از توافق نظر دولت آمریکا و این سازمان بر سر "شیطانی" بودن حکومت ایران و لزوم رفتن آن سخن گفت. وکیل و مشاور غیررسمی دونالد ترامپ همچنین گفته است که ایالات متحده بر فشارهای خود بر جمهوری اسلامی تا فروپاشی آن ادامه خواهد داد.

دبیر کل کانون هابیلیان (خانواده شهدای ترور) در گفت و گو با نشریه خراسان اعلام کرده بود که از میان بیش از ۱۶ هزار شهدای ترور در ایران ۱۲ هزار نفر از آن ها شهدای ترورهای گروهک تروریستی منافقین هستند، از این تعداد نیز حداکثر ۲۰۰ نفر جزو شخصیت ها و مسئولان بوده و سایر شهدای ترورهای گروهک تروریستی منافقین همگی مردم عادی بوده اند که با هدف ایجاد رعب و وحشت به شهادت رسیده اند.

نیوت گینگریچ، رئیس پیشین کنگره آمریکا و از دیگر سخنرانان گردهمایی مجاهدین نیز با ابراز امیدواری کرد که این نشست بتواند روزی در "ایران آزاد" برگزار شود.

نشست مجاهدین خلق پای فرانسه را هم به میان کشید و جمهوری اسلامی در اعتراض به برگزاری آن در پاریس، سفیر این کشور در تهران را فراخواند. وزارت خارجه فرانسه اما اعلام کرد که به دلیل نبودن مجاهدین در لیست گروه‌های تروریستی اروپا، این سازمان می‌تواند مانند هر گروه دیگری به فعالیت‌های خود ادامه دهد.

ویکی لیکس با انتشار اسنادی فاش کرد که اعضای گروهک تروریستی منافقین در سال ۲۰۱۱ وارد سوریه شدند تا با کشتار مردم و معارضان دولت این کشور، مسئوولیت این کشتارها را به گردن ایران بیاندازند.

به گزارش ایرنا به نقل از پایگاه خبری الحدث نیوز، اعضای این گروه تروریستی که سالها در پایگاه اشرف در عراق مستقر بودند در آغاز حوادث سوریه در سال ۲۰۱۱ وارد منطقه درعا شدند.

براساس اسناد منتشر شده توسط ویکی لیکس، این افراد در اجرای نقشه های خود با نام نیروهای ایرانی، کشتار غیرنظامیان را آغاز کردند تا از این طریق با خوش خدمتی به کشورهای حامی تروریستها، ایران را از همان ابتدای بحران سوریه درگیر جنگ این کشور کرده و چهره ایران را خدشه دار کنند.

اسناد منتشر شده ویکی لیکس، گروهک منافقین را در مناطق مختلف سوریه از جمله حلب و اطراف دمشق و اعضای آن را در حال آموزش تروریست های مسلح موسوم به معارضان مخالف دولت نشان می دهد.

به گزارش ایرنا، پیش از این نیز در آذرماه سال ۱۳۹۲ یک عضو جدا شده از این گروهک تروریستی، در گفت وگو با خبرنگار ایرنا در بغداد گفته بود که حلقه ارتباط و اعزام نیروهای گروهک منافقین با تشکلی موسوم به ارتش آزاد سوریه، افراد مسلح حزب منحله بعث عراق (شاخه عزت ابراهیم) در مرز اردن هستند و این افراد اعضای گروهک تروریستی را برای ارائه آموزش های جنگ شهری و مبارزه مسلحانه در پوشش امدادگران جنگی به سوریه اعزام می کنند.

سیدمحمدجواد هاشمی نژاد، دبیر کل کانون هابیلیان (خانواده شهدای ترور) در گفت و گو با نشریه خراسان اعلام کرده بود که از میان بیش از ۱۶ هزار شهدای ترور در ایران ۱۲ هزار نفر از آن ها شهدای ترورهای گروهک تروریستی منافقین هستند.

هاشمی نژاد افزود: از این تعداد نیز حداکثر ۲۰۰ نفر جزو شخصیت ها و مسئولان بوده و سایر شهدای ترورهای گروهک تروریستی منافقین همگی مردم عادی بوده اند که با هدف ایجاد رعب و وحشت به شهادت رسیده اند.

دبیرکل کانون هابیلیان خاطرنشان کرد: تنها در یک مورد از جنایت های تروریستی گروهک منافقین در سال های دهه ۶۰ که ایام جنگ تحمیلی به شمار می رفت، آن ها برای مختل کردن سیستم مخابرات، یک کامیون حامل ۴۰۰ کیلوگرم TNT را در میدان امام(ره) در مقابل مخابرات منفجر کردند که در اثر این انفجار حفره عظیمی ایجاد شد و بیش از ۴۰۰ نفر از مردم عادی که در این محل عبور و مرور می کردند، به شهادت رسیدند.

هاشمی نژاد همچنین یادآور شد: آمار ۱۶ هزار شهدای ترور در ایران مربوط به سال ۱۳۸۵ و بدون احتساب شهدای ترورهای گروهک تروریستی ریگی است.

این مورد را ارزیابی کنید
(1 رای)

نظر دادن

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.

برچسب

شما اینجا هستسد:تروریسم-آسیا-"حمایت" آمریکا از 'گروه تروریستی مجاهدین خلق