faenfr

انفجار تروریستی در ساختمان یک شرکت بریتانیائی در کابل

  • پنج شنبه, 08 آذر 1397 ساعت 08:46
  • منتشرشده در آسیا
اکیپ پزشکی بیمارستان "وزیر اکبرخان" کابل، در حال رسیدگی‌های اولیه به قربانیان انفجار در ساختمان شرکت بریتانیائی "جی فور اس" اکیپ پزشکی بیمارستان "وزیر اکبرخان" کابل، در حال رسیدگی‌های اولیه به قربانیان انفجار در ساختمان شرکت بریتانیائی "جی فور اس"

در حالیکه جامعه جهانی برای برقراری آرامش و گفتگو میان دولت و جنبش طالبان تلاش می‌کند، عملیات خشونت بار و انفجارهای تروریستی از شتاب نمی‌افتد و به هر کوششی برای آغاز مذاکره، پاسخی مرگبار داده می‌شود.

به گزارش کلینی نیوز، انفجار در ساختمان شرکت امنیتی خصوصی «جی فور اس» که محافظت از سفارت بریتانیا در کابل را برعهده دارد، تنها چند ساعت پس از آنکه اشرف غنی، رئیس جمهوری افغانستان از تشکیل یک گروه گفتگو با طالبان پرده برداشت بوقوع پیوست. وی خبر ایجاد این گروه را درهمایش حمایت از مردم و دولت افغانستان برای دست یافتن به صلح و ثبات که در روزهای سه شنبه و چهارشنبه ٢٧ و ٢٨ نوامبر/ ٦ و ٧ قوس در ژنو بر پا بود، اعلام داشت.

اندکی پس از وقوع این انفجار و هنگامی که هنوز عملیات کمک رسانی به پایان نرسیده بود، سخنگوی شرکت «جی فور اس» در لندن اخبار منتشر شده در اینباره را تائید کرد.

سخنگوی وزارت بهداری افغانستان، وحید مجروح، نیز اعلام داشت که در پی این انفجار ده جسد و ١٩ زخمی از محل بیرون کشیده شده است. نصرت رحیمی، سخنگوی وزارت کشور با تائید این ارقام گفت که ممکن است شمار قربانیان با تحول موقعیت افزایش یابد.

انفجار روز چهارشنبه در مقر شرکت «جی فور اس» در کابل، دومین حمله علیۀ خارجیان در دو روز اخیر در افغانستان است که جنبش طالبان مسئولیت آن را بر عهده می‌گیرد. تنها یک روز پیش از این انفجار، سه سرباز آمریکائی در یک انفجار در نزدیکی شهر غزنی در مرکز این کشور کشته شدند.
جنبش طالبان که بخش‌های گسترده‌ای از کشور را تحت کنترل خود دارد، و چنانکه گفته می‌شود از یکسو با فرستادگان آمریکا و از سوی دیگر با نمایندگان دولت أفغانستان در مذاکره است، در هفته‌های اخیر فشار بر نیروهای امنیتی و انتظامی را افزایش داده و دست به اقدامات تروریستی پی در پی زده است.

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

نظر دادن

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.

برچسب

شما اینجا هستسد:تروریسم-آسیا-انفجار تروریستی در ساختمان یک شرکت بریتانیائی در کابل