faenfr

انفجار در کابل صدهاکشته و زخمی برجای گذاشت

  • چهارشنبه, 26 دی 1397 ساعت 08:19
  • منتشرشده در آسیا

مقام‌ها گفته اند که تلفات انفجار شام دوشنبه در شهر کابل به چهار کشته و ۱۱۳ زخمی افزایش یافته است. گروه تروریستی طالبان مسئولیت این حمله را به عهده گرفته است.

به گزارش کلینی نیوز، مقام‌های افغانستان گفته اند که یک موتر مملو از مواد انفجاری شام دوشنبه در نزدیکی ساختمانی که کارمندان خارجی در آن اقامت دارند انفجار داده شد. مقام‌های امنیتی و صحی گفته اند که در این حمله سه عضو نیروهای امنیتی و یک فرد ملکی کشته شدند.

بصیر مجاهد، سخنگوی پلیس کابل گفت که در این حمله در نزدیکی منطقه سبز امنیتی کابل ۱۱۳ تن دیگر به شمول ۲۵ کودک زخمی شده اند. به گفته او، اکثر زخمیان این حادثه غیرنظامیان هستند.

نجیب دانش، سخنگوی وزارت داخله افغانستان گفت که به دلیل شدید بودن این انفجار، ده‌ها خانه مسکونی تخریب شده اند.

بسیاری سازمان‌های غیردولتی بین‌المللی به شمول موسسه کمک‌های انکشافی آلمان، دفاتر خارجی و قراردادی‌ها در همین منطقه سبز امنیتی شهر کابل موقعیت دارند.

صدای انفجار به حدی بلند بود که در اکثر نقاط کابل شنیده شد. این نخستین حمله بزرگ در سال جاری میلادی در کابل بود. سال گذشته میلادی در ۲۲ حمله در کابل ۵۵۶ تن کشته و ۱۰۲۴ تن دیگر زخمی شده بودند.

ذبیح الله مجاهد، سخنگوی گروه طالبان مسئولیت این حمله را به عهده گرفت. او در پیامی که از طریق وتس اپ به خبرنگاران فرستاده، مدعی شده است که چهار فرد مهاجم یک لاری مملو از مواد انفجاری را پیش از وارد شدن به منطقه سبز امنیتی انفجار داده و «شمار زیاد خارجی‌ها» را کشته اند.

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

نظر دادن

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.

برچسب

شما اینجا هستسد:تروریسم-آسیا-انفجار در کابل صدهاکشته و زخمی برجای گذاشت