faenfr

کشته شدن ۱۰ کودک در حمله هوایی نیروهای بین‌المللی به شمال افغانستان

  • سه شنبه, 06 فروردين 1398 ساعت 14:41
  • منتشرشده در آسیا

غیرنظامیان در جریان جنگ داخلی در افغانستان تاوان بسیار سنگینی را پرداخت کرده اند. بر اساس گزارش نهادهای حقوق بشری طی ده سال اخیر بیش از ۳۲ هزار غیر نظامی در این مناقشه خونین جان باخته و بیش از ۶۰ هزار نفر نیز تاکنون زخمی و یا معلول شده اند.

به گزارش کلینی نیوز، حمله هوایی نیروهای بین المللی به منطقه ای در شمال افغانستان دست کم سیزده کشته برجای گذاشته است. سازمان ملل متحد با اعلام این مطلب تصریح کرد که قربانیان حمله هوایی یاد شده همگی غیرنظامی بوده و اغلب آنها را کودکان تشکیل می دهند.

هیئت مامور سازمان ملل متحد در افغانستان با انتشار بیانیه ای ضمن ابراز تاسف و نگرانی از این واقعه که در ساعات ابتدایی بامداد روز شنبه روی داده تصریح کرده است، ۱۰ تن از کشته شدگان فرزندان خانواده ای بودند که به دلیل تشدید درگیری ها در منطقه تحت سکونت خود به این بخش از خاک افغانستان کوچ کرده بودند.

جدا از نیروهای نظامی افغانستان که هر از چند گاهی دست به حملات هوایی می زنند، عمده عملیات هوایی در این کشور توسط نیروهای هوایی آمریکا انجام می شود.

خبرگزاری فرانسه با انتشار گزارشی در این خصوص به نقل از یک فرمانده نیروهای تحت ماموریت ناتو در افغانستان اعلام کرده است که تحقیقی برای روشن شدن ماهیت این حمله هوایی و علت این رویداد آغاز شده است.

از سوی دیگر هیئت مامور سازمان ملل متحد در افغانستان در بیانیه خود آورده است که حادثه در جریان عملیات هوایی نیروهای بین المللی حامی دولت افغانستان بر ضد مواضع طالبان در شمال این کشور در منطقۀ تلوکه در نزدیکی ولایت قندور روی داده است.

در این گزارش همچنین آمده است که علاوه بر کشته شدن سیزده عضو یک خانواده، سه تن نیز در جریان این حمله زخمی شده اند.

 غیرنظامیان در جریان جنگ داخلی در افغانستان تاوان بسیار سنگینی را پرداخت کرده اند. بر اساس گزارش نهادهای حقوق بشری طی ده سال اخیر بیش از ۳۲ هزار غیر نظامی در این مناقشه خونین جان باخته و بیش از ۶۰ هزار نفر نیز تاکنون زخمی و یا معلول شده اند.

گزارش اواخر ماه فوریه هیئت مامور سازمان ملل متحد در افغانستان حکایت از آن داشت که سال ۲۰۱۸ مرگبارترین سال برای غیرنظامیان در این کشور بوده است.

بر اساس این گزارش در سال گذشته میلادی، ۳ هزار و ۸۰۴ غیرنظامی در افغانستان در جریان حملات و درگیری ها جان باخته اند. در این گزارش آمده است که اغلب غیرنظامیان بر اثر حملات شبه نظامیان طالبان و اعضای داعش کشته شده اند.

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

نظر دادن

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.

برچسب

شما اینجا هستسد:تروریسم-آسیا-کشته شدن ۱۰ کودک در حمله هوایی نیروهای بین‌المللی به شمال افغانستان