faenfr

آماده باش نیروهای امنیتی بنگلادش پس از تهدید داعش

  • سه شنبه, 10 ارديبهشت 1398 ساعت 10:33
  • منتشرشده در آسیا

گروه های مسلح که احتمالا با گروه تروریستی داعش در ارتباط هستند، به اردوگاه های مسلمانان روهینگیا در بنگلادش نفوذ کرده و در حال آدم ربایی و تهدید به خشونت هستند.

به گزارش کلینی نیوز به نقل از ' اکونومیک تایمز'،گروه تروریستی داعش چند روز پس از پذیرفتن مسئولیت انفجار های سریلانکا که در آن بیش از 250 نفر کشته شدند، با انتشار پیامی بر روی شبکه اجتماعی تلگرام اعلام کرد که بزودی حمله در بنگلادش و ایالت غربی بنگال هند انجام می دهد.
مقامات امنیتی و اطلاعاتی اعلام کردند،هند و بنگلادش با بررسی دقیق این پیام ،تمهیدات امنیتی را به کار می گیرند.
بر اساس گفته های مقامات بنگلادشی، دو گروه موسوم به حزب المجاهدین بنگلادش و حزب التحریر با گروه تروریستی داعش پیمان بسته اند.
در چند سال گذشته حزب المجاهدین بنگلادش سعی کرده است در ایالت بنگال غربی هند نیرو جذب کند.
همچنین گزارش هایی منتشر شده است که نشان می دهد
بنگلادش نگران افراطی شدن مسلمانان روهینگیا است. به گفته مقامات بنگلادشی از ماه اوت( مرداد) سال 2017 نزدیک به 700 هزار مسلمان روهینگیا وارد بنگلادش شده اند درحالی که پیش از این حدود 400 هزار نفر از مسلمانان روهینگیا در مناطق مختلف بنگلادش زندگی می کردند.
هم اکنون بیش از 900 هزار مسلمان روهینگیا در اردوگاه های مهاجران در منطقه 'کاگس بازار' بنگلادش حضور دارند. نزدیک به 688 هزار نفر از این تعداد پس از آغاز دور جدید خشونت ها در میانمار در اواخر ماه اوت سال گذشته به بنگلادش آمده اند.
بنگلادش گروه جماعت المجاهدین بنگلادش را مسئول حمله تروریستی داکا می داند اما گروه تروریستی داعش مسئولیت این حمله را بر عهده گرفت.
در حمله تروریستی داکا که در اول جولای 2016 / 11 تیر سال 1395 رخ داد، مهاجمان مسلح 20 گروگان خارجی، دو نیروی پلیس را به قتل رساندند.
پس از این حمله ها ،پلیس و نیروهای امنیتی بنگلادش در عملیاتی گسترده، حدود 11 هزار نفر را به اتهام افراط گرایی و تروریسم دستگیر کردند که در میان آنها 145 شبه نظامی عضو گروه غیر قانونی جماعت المجاهدین بودند.

این مورد را ارزیابی کنید
(1 رای)

نظر دادن

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.

برچسب

شما اینجا هستسد:تروریسم-آسیا-آماده باش نیروهای امنیتی بنگلادش پس از تهدید داعش