faenfr

۶۵ نفر کشته یا مفقود" در آتش‌سوزی برج گرنفل لندن

  • شنبه, 27 خرداد 1396 ساعت 00:55
  • منتشرشده در اروپا
برج کرنفل بعد از خاموش شدن آتش. برج کرنفل بعد از خاموش شدن آتش.

مقامات لندن روز جمعه اعلام کردند تعداد قربانیان ناشی از آتش‌سوزی در ساختمان مسکونی ۲۴ طبقه‌ای در غرب لندن به ۳۰ نفر رسیده است.

به گزارش کلینی نیوزبه نقل روزنامه بریتانیایی "سان" روز جمعه (۱۶ ژوئن/ ۲۶ خرداد) با انتشار اسامی و تصاویر ۶۵ نفر از ساکنان برج مسکونی گرنفل لندن نوشت، این افراد جان خود را در آتش‌سوزی از دست داده‌ یا ناپدید شده‌اند.

هنوز روشن نیست که در آتش‌سوزی در برج گرنفل در غرب لندن چند نفر جان باخته‌اند. آمار رسمی تلفات تاکنون ۱۷ نفر اعلام شده است.

به گزارش خبرگزاری آسوشیتدپرس، تعداد قربانیان از چهارشنبه صبح تاکنون همچنان رو به افزایش بوده است و به گفته مقامات انتشار آمار دقیق قربانیان می تواند غیر ممکن باشد چراکه برخی از آنها به علت شدت سوختگی قابل شناسایی نخواهند بود.

به گزارش بی بی سی، یک سازمان خیریه گفته است که اولین قربانی آتش‌سوزی در برج گرنفل لندن یک پناهجوی سوری بوده که در سال ۲۰۱۴ به بریتانیا آمده بود.

سازمان خیریه همبستگی با سوریه گفته است او دست به سفری پرخطر برای فرار از جنگ و مرگ در سوریه زد اما با (این سرنوشت) در انگلستان در خانه‌اش مواجه شد.

این سازمان خیریه گفته است که محمد به همراه برادرش عمر در آپارتمانی در طبقه چهاردهم زندگی می‌کردند و پس از شدت گرفتن آتش‌سوزی سعی کردند فرار کنند اما در راه‌پله‌ها یکدیگر را گم کردند.

محمد الحاج علی ۲۳ ساله در رشته مهندسی عمران درس می‌خواند و در این برج در کنزینگتون زندگی می‌کرد.

به گزارش دویچه وله آلمان، یکی از ناپدیدشدگان در این آتش‌سوزی عکاسی به نام "خدیجه سایه" است که کارهای او هم‌اکنون در نمایشگاه دوسالانه ونیز در حال نمایش است. او با مادرش در برج گرنفل زندگی می‌کرد اما در حال حاضر اثری از او در دست نیست.

به گزارش کلینی نیوز، اکثر ساکنین این برج  مسلمان هستند، احتمال خشونت علیه مسلمانان دراین حادثه دوراز انتظار نیست.

در آخرین حمله نژادپرستانه درانگلیس دراواخر سال میلادی 2016، مسجد «کامبرنولد» در اسکاتلند هدف حمله قرار گرفت و مهاجمان شعارهای اسلام‌ستیزانه بر روی دیوارها نوشتند.

همچنین مرد مسلمانی در یک ایستگاه قطار در لندن توسط فردی که فریاد می‌زد «می‌خواهم یک مسلمان را بکشم» با ضربات چاقو هدف قرار گرفت.

وی که یک مسلمان بنگلادشی‌تبار بود؛ از ناحیه چشم و سینه دچار جراحت شد و در بیمارستان بستری شد. فرد مهاجم نیز به اتهام اقدام به قتل دستگیر شد.

زن مسلمانی نیز در منطقه «چینگفورد» لندن هدف حمله دو مهاجم سیاهپوش قرار گرفت که حجابش را گرفته و او را روی پیاده‌رو کشیدند.

به گزارش «تل ماما»، یک گروه دیده‌بان اسلام‌هراسی در بریتانیا، بیش از ۱۰۰ مسجد در سه ماه و نیم گذشته در بریتانیا هدف حملات اسلام‌ستیزانه قرار گرفته‌اند.

بنابر گزارش پلیس، حملات اسلام‌ستیزانه در هفته اول پس از همه‌پرسی خروج بریتانیا از اتحادیه اروپا، ۵۸ درصد افزایش یافت.

نیویورک تایمز به نقل از بی‌بی‌سی می گوید تعداد قربانیان آتش سوزی حتی می تواند به ۶۰ نفر نیز برسد چون در حال حاضر ۷۶ نفر نیز مفقود هستند.

بنا به گزارش خبرگزاری آسوشیتدپرس، آتش‌سوزی در برج مسکونی لندن که بامداد چهارشنبه ۲۴ خرداد روی داد، دستکم ۷۴ مجروح بر جای گذاشته است.

در حالیکه نیروهای امدادی همچنان در حال جستجو برای دیگر قربانیان این حادثه هستند، احتمال اینکه هنوز فردی در این ساختمان زنده باشد بسیار کاهش یافته است.

به نوشته آسوشیتدپرس، این ساختمان نیمه سوخته هنوز برای جستجوی بیشتر نیروهای امدادی امن نیست. نیروهای آتش نشانی به همراه مهندسان ساختمانی در حال فراهم آوردن شرایط امن تری هستند تا نیروهای امدادی بتوانند تمام نقاط برج را برای یافتن قربانیان و اجساد آنها جستجو کنند.

آتش‌سوزی در برج ۲۴ طبقه ای گرنفل در بامداد چهارشنبه آغاز شد. آتش سوزی بعد از ساعتی در طبقات بالایی غیر قابل مهار شد.

برآورد می‌شود که حدود ۳ میلیون مسلمان در سراسر بریتانیا زندگی می‌کنند.

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

نظر دادن

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.

برچسب

شما اینجا هستسد:تروریسم-اروپا-۶۵ نفر کشته یا مفقود" در آتش‌سوزی برج گرنفل لندن