faenfr

انتقاد نویسنده مجموعه هری پاتر از پوشش رسانه ها به حمله روز دوشنبه مسجد لندن

  • چهارشنبه, 31 خرداد 1396 ساعت 01:54
  • منتشرشده در اروپا
رولینگ در چند توئیت از اینکه رسانه ها مهاجم به مسلمانان را تروریست خطاب نکردند، انتقاد کرد. رولینگ در چند توئیت از اینکه رسانه ها مهاجم به مسلمانان را تروریست خطاب نکردند، انتقاد کرد.

تنها ساعتی بعد از حمله یک ون به مسلمانان در مقابل مسجدی در شمال لندن، «جی.کی. رولینگ» نویسنده هفت‌گانه مشهور «هری پاتر» در چند توئیتر ضمن دفاع از مسلمانان، از اینکه رسانه ها از واژه «تروریست» برای نامیدن عامل حملات استفاده نمی کنند، انتقاد کرد.

به گزارش کلینی نیوز، خانم رولینگ در توئیتر خود نوشت، روزنامه «دیلی میل» درباره حمله راننده ون که به مسلمانان حمله کرد، او را «راننده سفیدپوست ون» خطاب کرد. به نوشته او، روزنامه «میل» کلمه «تروریست» را به اشتباه «راننده سفیدپوست ون» نوشت؛ حالا بیایید بحث کنیم چرا او (راننده)‌ را به ریشه‌هایش منتسب کردند.

البته ساعتی بعد خانم رولینگ این توئیتر را پاک کرد اما در توئیت های بعدی نسبت به پوشش این رویداد در دیگر رسانه ها انتقاد کرد.

اشاره خانم رولینگ به واقعه بامداد دوشنبه در شمال لندن است. یک راننده ون صبح زود، و در حالی که فریاد می‌زد «می‌خواهم همه مسلمان‌ها را بکشم»، به سمت چندین مسلمان که بیرون یک مسجد سرگرم سحری خوردن بودند، حمله کرد. در این حادثه یک نفر کشته و ۱۷ نفر زخمی شدند.

بلافاصله بعد از این حادثه، شهردار لندن آن را تروریستی نامید و نخست وزیر انگلیس اعلام کرد به شدت با آن برخورد می شود.

عصر دوشنبه پلیس لندن اعلام کرد که مرد ۴۷ ساله راننده ون به حمله تروریستی متهم شده است.

خانم رولینگ نویسنده سرشناس انگلیسی است که کتاب های او میلیون ها دلار در سراسر جهان بفروش داشته اند.

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

نظر دادن

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.

برچسب

شما اینجا هستسد:تروریسم-اروپا-انتقاد نویسنده مجموعه هری پاتر از پوشش رسانه ها به حمله روز دوشنبه مسجد لندن