faenfr

هایکو ماس: اجرای خواست ترامپ در تحویل‌گرفتن اسیران گروه تروریستی داعش دشوار است

  • دوشنبه, 29 بهمن 1397 ساعت 16:58
  • منتشرشده در اروپا
هایکو ماس، وزیر امور خارجه آلمان هایکو ماس، وزیر امور خارجه آلمان

دونالد ترامپ با انتشار یک پست توییتری خواستار پذیرش و محاکمه اسیران غیر عرب و اروپایی داعش از سوی کشورهای اروپایی شده بود.

به گزارش کلینی نیوز، به باور هایکو ماس، وزیر امور خارجه آلمان، اجرای چنین درخواستی با دشواری‌های متعددی روبه‌رو است. ماس حتی تشخیص تابعیت این اسیران در خاک سوریه را کار دشواری می‌داند.

نبرد علیه نیروهای داعش در شرق سوریه همچنان ادامه دارد. نبردی که به پایان خود نزدیک می‌شود. بر اساس اخبارمنتشر شده، شمار کثیری از گروه تروریست های داعش به اسارت نیروهای ائتلاف غربی ضد داعش که تحت فرماندهی آمریکا عمل می‌کنند، در آمده‌اند.

بسیاری از این اسیران، تابعیت کشورهای دیگر را دارند و از جمله شهروندان کشورهای اروپایی هستند. ترامپ از کشورهای اروپایی خواسته است تا این اسیران را در خاک خود محاکمه و زندانی کنند. این درخواست اما به مشاجره‌ای سیاسی در آلمان دامن زده است.

هایکو ماس، وزیر امور خارجه آلمان روز یکشنبه ۲۸ بهمن (۱۷ فوریه) در یک برنامه تلویزیونی گفته بود که بازگشت این افراد به آلمان تنها زمانی ممکن است که امکان محاکمه بی درنگ آن‌ها وجود داشته باشد.

به باور ماس محاکمه سریع این افراد تنها زمانی ممکن است که این افراد به محض ورود به آلمان زندانی شوند و چنین امری از منظر حقوقی نیازمند داشتن اطلاعات و مدرک است. ماس گفته است: «تا زمانی که این اطلاعات درباره این افراد وجود نداشته باشد، اجرای چنین درخواستی بسیار دشوار خواهد بود.»

وزیر امور خارجه آلمان تاکید کرده است که بدیهی است که کسانی که شهروند آلمان هستند، از حق بازگشت به آلمان برخوردارند، اما چنین چیزی باید از حیث حقوقی روشن شود.

ماس گفته است که از آنجا که بررسی این موضوع در سوریه امکان ندارد، بنابراین ضروری است که کشورهای آلمان، فرانسه و بریتانیا برای یافتن راه‌حلی برای این مشکل با یکدیگر مشورت کنند.

 

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

نظر دادن

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.

برچسب

شما اینجا هستسد:تروریسم-اروپا-هایکو ماس: اجرای خواست ترامپ در تحویل‌گرفتن اسیران گروه تروریستی داعش دشوار است