faenfr

افزایش اعمال خشونت‌آمیز راست‌گرایان افراطی در آلمان

هایکو ماس، وزیر خارجه آلمان هایکو ماس، وزیر خارجه آلمان

وزیر کشور آلمان به تازگی گفته که راست‌گرایی افراطی در این کشور به یک "خطر واقعی" تبدیل شده است.

به گزارش کلینی نیوز، نشریه "بیلد ام زونتاگ" با استناد به تازه‌ترین آمار اداره فدرال حفاظت از قانون اساسی، که نهاد مسئول برای مقابله با جرایم امنیتی در آلمان محسوب می‌شود، گزارش داد که خشونت با انگیزه راست‌گرایانه در سال ۲۰۱۸ به شکل محسوسی نسبت به سال قبل افزایش یافته است.

بر پایه این گزارش، که یک‌شنبه ۲۳ ژوئن (دوم تیر) منتشر شد، در سال گذشته ۴۸ مورد اقدام خشونت‌آمیز راست‌گرایان در آلمان به ثبت رسیده، در حالی که این رقم در سال قبل از آن ۲۸ مورد بوده است.

این آمار با استناد به گزارش اداره فدرال حفاظت از قانون اساسی در مورد تحولات امنیتی سال ۲۰۱۸، که هنوز به طور رسمی منتشر نشده، اعلام شده است.

وزارت کشور آلمان از اعلام نظر در این مورد خودداری کرده و خبر داده که گزارش اداره فدرال روز پنج‌شنبه ۲۷ ژوئن به طور رسمی منتشر خواهد شد.

به نوشته "بیلد ام زونتاگ" در سال گذشته تعداد افراد شناخته شده با گرایش راست‌گرایانه افراطی ۲۴ هزار و ۱۰۰ نفر و اندکی بیش از این افراد در سال ۲۰۱۷ بوده است.

این نشریه می‌گوید نهادهای امنیتی آلمان نزدیک به نیمی از این افراد (۱۲ هزار و ۷۰۰ نفر) را در زمره کسانی طبقه‌بندی کرده‌اند که آمادگی دارند دست به خشونت بزنند.

بنابر این گزارش در سال ۲۰۱۸ شش سوءقصد انجام شده که به عنوان اقداماتی با "انگیزه احتمالی راست‌‌گرایانه افراطی" به ثبت رسیده و همه به نوعی سویه بیگانه‌ستیزی داشته‌اند.

در میان کسانی که هدف حمله‌های راست‌گرایان قرار گرفته‌اند، در کنار خارجیان، به خصوص پناهجویان و مسلمانان، برخی سیاستمداران مدافع حقوق شهروندان خارجی نیز قرار داشته‌اند.

یکی از تازه‌ترین قربانیان خشونت راست‌گرایان والتر لوبکه، سیاست‌مدار حزب دموکرات‌ مسیحی و فرماندار منطقه کاسل است که دوم ژوئن در بالکن خانه مسکونی‌اش به ضرب گلوله به قتل رسید.

مارکوس اشمیت، سخنگوی دادستانی فدرال آلمان، مستقر در شهر کارلسروهه هفته گذشته در یک کنفرانس خبری از شناسایی و بازداشت مظنون اصلی این واقعه خبر داد و او را یک شهروند ۴۵ ساله آلمانی با پیشینه راست‌گرایی معرفی کرد.

هایکو ماس وزیر خارجه آلمان، دراین باره می گوید:تصریح کرد، وقتی که موضوع بر سر راست‌گرایان است اغلب از "حملاتی مجزا" یا "کشتن یک فرد" صحبت می‌شود در حالی که "ترور ترور است و خشونت تروریستی قابل توجیه نیست و نمی‌توان آن را تعدیل کرد."

او با اشاره به قتل والتر لوبکه، فرماندار منطقه کاسل که احتمالا توسط مظنونی راست‌گرا انجام شده خواستار توجه افکار عمومی به قتل‌های زنجیره‌ای توسط "ناسیونال‌سوسیالیست‌های زیرزمینی" (NSU) و سوء قصد به جان هنریته رکر، شهردار کلن در سال ۲۰۱۵ از سوی یک مرد راست‌گرا شد.

او نوشت: «در سال ۲۰۱۹ یعنی ۸۰ سال بعد از جنگ جهانی دوم سیاستمداران [آلمان] تنها به دلیل گرایش‌های سیاسی و اقداماتشان برای کشورمان قربانی تروریست‌های راست‌گرا می‌شوند.»

طی چند روز گذشته هنریته رکر، شهردار کلن و چند سیاستمدار دیگر آلمانی نامه‌های تهدیدآمیز دریافت کرده و به مرگ تهدید شده‌اند.

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

نظر دادن

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.

برچسب

شما اینجا هستسد:تروریسم-اروپا-افزایش اعمال خشونت‌آمیز راست‌گرایان افراطی در آلمان